Spaa arvustus: Elamus Spa Mustamäel

Autor  |  0 kommentaari

Tallinna elanikud saavad tunda suurt rõõmu hiljuti avatud Elamus Spa spaa- ja saunakeskusest Mustamäel (Akadeemia tee 30), sest ega häid peredele mõeldud spaakeskusi Tallinnast varem leidnudki. Kahe tegutsenud kuu jooksul on ligi 200 külastajat hinnanud uue spaa- ja saunakeskuse Googles hindega 4.4/5st, seega on ootused uue spaa osas üsnagi kõrged.

Mustamäel Tehnikaülikooli lähedal asuv Elamuste Keskus koondab kokku Eesti suurima spaa- ja saunakeskuse, 16 rajaga bowlingusaali, batuudikeskuse ning moodsa trenniklubi.

Elamus Spa saunakeskuse võib jagada kaheks: perespaa, kus leiavad lõõgastust ja mängulusti nii suured kui väikesed külastajad ning SPA21+, mis on mõeldud alates vanusest 18 eluaastat.

Uudistasime Mustamäe Elamus Spa peredele mõeldud spaakeskust novembri keskpaigas reedesel pärastlõunal koos kahe lapsega vanuses 2,5 ja 6 aastat. 

LOE KA: “TOP12: Eesti parimad spaahotellid 2018”

Spa lugu

Mustamäe Elamus Spa räägib kodulehel oma saamisloo, kus kord iidsetel aegadel müttasid maismaal ringi 12 müütilist saunalist, keda ühendas eesmärk ja visioon ehitada inimkonnale kõige erilisemad saunad. Ühiselt aega veetes, mõeldi-arutati, kuid tegudeni ei jõutud. Aja möödudes mattusid nende teadmised maapõue männiokste alla, kus olid peidus aastatuhandeid, kuni seiklev Männivana nad uuesti leidis. Tark vanamees oli alati unistanud saunakeskusest, kus ellu viia elamusrohkeid saunarituaale. Keskuses, kus on ühendatud nii männimetsa võlu, eestlaste sauna armastus kui saunaliste poolt edasi kantud teadmised. Nüüd aastatuhandeid hiljem on see valmis.

Mida spaa- ja saunakeskus pakub?

Saunakeskusest leiab üheksa erinevat teemasauna, sealhulgas soolasauna, aroomisauna, kadakasauna ja suitsusauna. Iga saun on omanäoline ja läbimõeldud kujundusega. Kõik on mõnusalt uus, värske ja hubane. Erinevad veesilmad ja mullivannid mahutavad suure hulga külastajaid. Samuti saab puhata erinevatel puhkevooditel ning -toolides. Spaa osa on soe ning külmatunnet sisse ei poe.

Iga päev toimuvad saunarituaalid pakuvad võimalust lõõgastuda ning kogeda saunakultuuri läbi tõeliste saunatraditsioonide. Saunarituaalid viiakse läbi saunavana juhendamisel. Perespaas toimuvad leili-, soola- ja aroomiga saunarituaalid tööpäeviti alates kella 17st, nädalavahetusel kella 14-st. Rituaalid kestavad 10-15 minutit. Saunarituaalidel osalemine on külastajale tasuta.

Perespaa lasteala

Lisaks tavapärasele sauna- ja puhkealale leiab keskusest ka kohvikuala ning suure atraktsiooniga lasteala. Lasteala sobib hästi lastele vanuses 2-6 aastat, kuid ka väiksemad beebid saavad soojas vees sulistada. Lastebasseini vesi on mõnusalt soe (36C) ning mitme tunni möödudes ei hakanud lastel külm. Samuti on kolme tunnine spaakeskuse kasutusaeg piisavalt pikk, et kõik saunad, basseinid ning lasteatraktsioonid läbi käia ning ka väike eine võtta. Kohvikust leiab lastele kõhutäie nälja kustutamiseks, sest jäätisekokteilid, smuutid, hamburger ja friikartulid on ilmselt paljude laste lemmikud.

Lastealas on üks vahva atraktsioon – suur veeämber, mis täitub veega ja seejärel tühjeneb iga 1,5 minuti järel. Suurematele lastele meeldis selline “mäng” väga, kuid Google tagasisidest võib lugeda, et mõned väikesed lapsed hakkasid seda hoopiski kartma.

Hoolitsused

Spaale kohaselt pakutakse saunakeskuses erinevaid lõõgastavaid massaaže ja kehahoolitsusi. Näiteks idamaiseid ja Tai massaaži teevad Taist pärit massöörid. Tai massaaž maksab 49€ (60 minutit). Kahjuks ei leidnud kodulehelt täpsemat hinnakirja hoolitsuste kohta, kuid eeldatavasti on valikus kõik populaarsed hoolitsused.

Hinnad

Spaakeskuse hinnad on nii nagu teisteski spaakeskustes. Suureks plussiks on tasuta sissepääs lastele kuni 5 eluaastat. Sooduspileti saavad soetada lapsed vanuses 6-16 aastat, õpilased, üliõpilased, puuetega inimesed ja nende saatja, pensionärid ja kaitseväelased. Kõige soodsam on keskust külastada tööpäeviti kuni kella 15ni. Nädalavahetustel on pilet tunduvalt kallim. 

Mustamäe Elamus Spa hinnakiri 2019

Mis ei meeldinud? Mida saaks parandada?

Kuigi spaakeskus jättis väga positiivse mulje ning lastel oli väga lõbus, siis tagasiside põhjal ning enda kogemusele tuginedes tooksin välja mõned asjaolud:

  • Pesuruumis on väga vähe riputuskonkse rätikute jaoks. Arvestades, et spaakeskust sai külastatud päeva keskel, ei olnud ka sel ajal ühtegi vaba konksu, kuhu oma rätik riputada ning pesemisasjad paigutada. Õnneks leiab spaa alasse sisse minnes mõned riiulid.
  • Lasteala on suhteliselt “peidus”, teisisõnu ei pruugi külastaja üldse seda leidagi, kui pole teadlik lasteala olemasolust. Ka meile meenus see pärast 1,5h viibimist spaas. Seega infoks kõikidele külastajatele – lasteala asub kohviku taga.
  • Lastealas võiks olla mõned mängupardid (nagu V Spas Tartus), millega pisemad lapsed saaksid vees mängida.
  • Kuna aeg-ajalt tahaks piiluda kellaaega, siis kogu spaa peale jäi silma üks kell – kohvikus, nähtavad kellad võiks olla mitmes kohas, et ajataju ei kaoks.
  • Riietusruumis (meestel ja naistel eraldi) on juuste kuivatamiseks popid föönid, kuid need olid raskesti käsitletavad, puutetundlikku nuppu tuleb hoida jõuga all, et föön töötaks, seetõttu ei saanudki juukseid täielikult kuivaks.
  • Kuigi spaa on uus ja uudistajad alguses palju, võib eeldada, et ka tulevikus on tippaegadel külastajaid väga palju. Seetõttu tasub uurida, millistel kellaaegadel on keskuses vähem rahvast. Meie külastasime spaad reedesel pärastlõunal, kuid rahvast oli palju (mis küll ei häirinud), aga nädalavahetused ja õhtud on ilmselt väga rahvarohked.

Parkimine

Parkimine on keskuse ees asuvas parklas tasuta, kuid parkla on küllaltki väike ning kui juhtub, et parkla on täis, siis tuleb leida koht lähedal asuvatel parkimisaladel, kuid tasub olla tähelepanelik tasuliste aladega, et mitte üllatuse osalise saada.

Jälgi meid Instagramis ja Facebookis!

mustamäe elamus spa elamuste keskus tallinnas 2

mustamäe elamus spa elamuste keskus tallinnas soojatoolid

Fotod ja video: elustilist.ee, Elamus Spa

Loe ka meie teisi spaa arvustusi:

“Spaa arvustus: V spaa- ja konverentsihotell” 

“Spaa arvustus: Hedon Spa”

“Spaa arvustus: ESTONIA Resort Hotel & Spa”

“Spaa arvustus: Jūrmala Spa Lätis”

“TOP12: Eesti parimad spaahotellid 2018”

[fbcomments]