Spaa arvustus: Jūrmala Spa Lätis

Autor  |  0 kommentaari

Jurmala on ideaalne koht, mida aastaringselt külastada. Pärnuga võrreldav mereäärne kuurortlinn on väga populaarne eestlaste seas, sest Tallinnast 350km kaugusel asuv Jurmala on suurepärane võimalus nädalavahetuseks üks romantika- või perereis ette võtta. Elustilist külastas Jurmala Spa’d Lätis.

Kuidas kohale saab?

Kui auto GPS soovitab Jurmalasse sõita ringteed pidi, siis tasub aja kokkuhoiu mõttes kasutada läbi linna sõitu. Arvestama peaks, et nii nagu Tallinnaski on tipptunni ajal Riias suured ummikud ning Riiast läbisõit võib venida väga pikaks. Kui Riiga saabumise aeg jääb siiski tipptunnile, tasub sisse hüpata mõnda suurde kaubanduskeskusesse, mis Riia peatänava Brivibas gatve äärde jäävad ja aega parajaks teha. Sõit Tallinnast Jurmalasse kestab u 5-6h, seega tuleks sellega väljasõidul arvestada, et ummikuid vältida.

Jurmalasse sissesõit on perioodil 1.04-30.09 tasuline. Politsei kontrollib sissesõitvaid autosid pidevalt, seega lootust sellest maksust pääseda ei ole. Autotranspordiga (väljaarvatud elektromobiilid) on linna sissesõidu tasu 2.00 EUR. Autotranspordile on parkimine Jurmalas selleks ettenähtud kohtades tasuta.

Jurmala Spa

Jurmalas on väga suur valik hotelle ja spaasid, mida võiks külastada. Sel korral jäi valikusse 4-tärniga Jurmala Spa hotell soodsa hinna ja pakutava paketi tõttu. 2-öine Jurmala Spa pakett maksis 120€ kahele, seega 30€/öö inimese kohta võib hinna-kvaliteedi suhtes pidada väga heaks diiliks. Hotelliveeb.ee kaudu hotelli broneerides oli ainsaks sooviks saada tuba kõrgemale korrusele (hea vaade!) ning selle soovi hotell ka täitis.

jurmala spa

Esmaseks takistuseks oli hotelli jõudmine, sest hotell asub peatänava ääres ning hotellile saab läheneda vaid ühesuunalist tänavat pidi. Auto GPS ja Google Maps suunasid mõlemad kõige lühemat teed pidi tupiktänavatesse, seega tuli teed küsida. Lõpuks kohale jõudnuna võeti eestlased soojalt vastu ning selgitati hotellis pakutavaid võimalusi.

Broneeritud oli 2 tuba viimasel korrusel, ent üks tubadest osutus tugeva suitsuhaisuga toaks. Paar telefonikõnet ja hotelli teadet, et kahjuks rohkem vabu tube ei ole, otsustati umbes neljanda telefonikõne peale uus tuba anda. Vaatama sellele, et hotellitubades on suitsetamine keelatud, teevad seda külastajad siiski ning tulemuseks on suitsune tuba, mis pahandab järgmisi saabujad.

jurmala spa

Broneerides pane tähele, et hotellil on ühel pool maja rõduga toad ja teisel pool maja prantsuse rõduga toad. Talvel pole ilmselt rõdu olemasolu niivõrd oluline, ent soojemal ajal on mõnus hotellirõdul istuda ning välismelu uudistada.

Hotelli asukoht

Hotell asub suurepärases kohas – keset jalakäijate promenaadi, mõlemal pool tänavat on suur valik söögi- ja joogikohti. Mererand on paarisaja meetri kaugusel. Talvel tuleks arvestada, et linn on sama tühi kui Pärnu, suvel see-eest on melu ööpäevaringne. Suveperioodil toimub pidevalt kõikvõimalikke üritusi, kohvikud ja restoranid pakuvad põnevat meelelahutust.

Spaamõnud

Jurmala Spa spaa osa on suhteliselt väike, ent pakub erinevaid saunasid, mullivanne ning baari otse basseinist. Kahjuks ei ole hotelli spaas lastele mõeldud madalat basseini, seega väiksemate lastega hotelli spaa osas väga tegevust ei leia, kui just laps saunamõnusid ja mullivanni ei soovi külastuse ajal nautida. Spaa protseduurid on hotellis soodsad ning pakutakse erinevaid päevaspaa pakette erinevate hoolitsustega. Elustilist proovis Jurmala Spa klassikalist massaazi ning jäi protseduuriga rahule. Enne külastamist vaata hotelli veebilehelt protseduuride eripakkumisi.

jurmala spa

Söömine

Restoranis pakutakse Läti ja rahvusvahelist kööki ning suurt valikut erinevaid kokteile ja veine. Hotelli viimasel korrusel asub baar Seaside, kust avaneb panoraamvaade Jurmala linnale ja Riia lahele.

Elustilist külastas hoopiski hotelli lähedal asuvaid söögikohti – Tokyo City sushi ning Sue’s Asia restorane ning soovitab neid kindlasti külastada, sest toidud olid väga maitsed ning hinnad soodsad. Hotelli hommikusöök oli see-eest rikkalik ning valik väga suur. Lapsevanematele infoks, et restorani nurgas asub ka mõnus laste mängunurk.

jurmala spa

Hinnang

Jurmala Spa külastajate hinnang on keskmiselt 8.8/10st, seega on kliendid pigem hotelliga rahul. Enne hotelli külastamist soovitab Elustilist kindlasti lugeda külastajate kommentaare, et olla valmis selleks, mis ees ootab.

Lisaks Jurmala Spa hotellile leiab Jurmalas veel teisigi kõrgelt hinnatud spaasid:

Baltic Beach Hotel & Spa – väga hea asukohaga laevakujuline hotell Jurmala rannas. Hind al 81€/öö

Amber Spa Boutique Hotel – Moodne ja elegantne butiikhotell männimetsade keskel, Jurmala keskusest veidi eemal, kuid ranna lähedal asuv 4-tärni hotell. Hind al 124€/öö

Kurshi Hotel & Spa – 4-tärni hotell-spaa asub Jurmala keskusest veidi eemal. Väike ja hubane hotell mere ääres. Hind al 70€/öö

SemaraH Hotel Lielupe SPA & Conferences – keskusest veidi eemal, ent ranna lähedal asuv 4-tärni hotell, mis renoveeriti 2016.aastal. Hind al 86€/öö

Kasutatud allikas ja fotod: Eesti Suursaatkond Riias, hotelliveeb.ee, booking.com

 

[fbcomments]