Kuhu lastega reisida: parimad koolivaheaja reisid

Autor  |  0 kommentaari

Märtsikuist koolivaheaega pole vaja enam kaua oodata. Paljudel Eesti peredel on plaanis sel ajal puhusereisile sõita ning koolivaheaja reisid broneeriti juba pool aastat tagasi. Koolivaheajad on reisimise tipphooaeg, sest lisaks Eesti peredele puhkavad samal perioodil ka paljude teiste riikide koolilapsed. Kes seni veel puhkuseplaane teinud ei ole, peab kahjuks tõdema, et enamik soodsa hinnaga laevapiletitest, pakettreisidest ja kruiisidest on juba välja müüdud ja koolivaheaegade reise tuleb pikalt ette paneerida. Siiski tasub vaadata viimase hetke reisipakkumisi ning booking.com lehelt leiab kindlasti ka hea majutuse.

Lastega reisija Janika Ritson toob blogis happylittletraveller.com välja sihtkohad, kus on eriti mõnus märtsis perega puhata. Need sihtkohad sobivad hästi nädalasteks reisideks, kuna sõidule ei kulu liiga palju aega ning Eestist on nendesse sihtkohtadesse ka üsna mugav reisida.

1) Päikesepuhkus Kanaaridel

Kanaari saari on kokku seitse, kõige enam eestlasi reisib aga Tenerifele. Tenerife on perede lemmik, kuna lõunarannikul on aastaringselt rannapuhkuseks sobiv ilm ja saarelt leiab ka laste lemmikuteks kujunenud veepargid ning loomaaiad. Sõit Teide vulkaani otsa või Masca mägikülla pakub põnevaid elamusi kogu perele. Merevesi võib märtsis veel jahe olla, aga kui valida ajutuseks soojendusega basseiniga hotell või villa, siis on puhkus täiuslik. Loe siit lähemalt, mida lastega Tenerifel ette võtta.

Kui Tenerife juba avastatud, siis võiks külastada teisi Kanaari saari, nt valgete liivarandade poolest tuntud Fuerteventura saart või surfarite paradiisi Lanzarotet. Fuerteventural saab lisaks rannas lesimisele aktiivselt tegutseda, näiteks mägimatkata või snorgeldada. Matkaradade valikus on nii lastele sobivaid, kui ka keerukamaid, randadest sobib pisematele puhkajatele ideaalselt Jandia.

Lanzarotel pakub põnevaid elamusi kaktuste aed ning alles jaanuaris värskelt valminud veealune muuseum, mille külastamine on küll mõeldud pigem emadele-isadele või suurematele lastele, sest sinna saamiseks tuleb sukelduda.

Loe elustilisti postitusi Tenerife (1) ja Tenerife (2) varasematest külastustest. Vaata ka Tenerife, Lanzarote ja Fuerteventura majutusvõimalusi.

Lapsesobralik ja paikseline Tenerife - lastega

Lapsesõbralik ja päikseline Tenerife. Foto: happylittletraveller.com

2) Soe merevesi ja vaatamisväärsused Araabia Ühendemiraatides

Dubais paistab märtsis kindlalt kuum päike ja soe merevesi on samuti garanteeritud. Dubai on kuulus selle poolest, et seal on kõik kõige-kõige suurem, kõrgem, võimsam jne. Just Dubaist leiab kõige rohkem pilvelõhkujaid, maailma kõige kõrgema ehitise, maailma suurima ostukeskuse jpm.

Eelmisel aastal avatud Dubai Parks & Resort meeldib koolilastele kohe kindlasti – hiiglaslik teema- ja lõbustuspark koosneb Legolandist, Bollywoodist, tohutusuurest vee- ja lõbustusmaailmast ja seegi pole veel kindlasti kõik.

Helsingist saab otselennuga Dubaisse vaid 6 tunniga. Lisaks tasub ette võtta tunniajane auto- või bussisõit naaberemiraati Abu Dhabisse ja külastada sealset kuulsaimat vaatamisväärsust Sheikh Zayedi suurt mošeed. Motospordi huvilistele pakub põnevust Abu Dhabi F1 ringrada, kus saab soovi korral ka ise vormelisõitu proovida.

Vaata ka Dubai majutusvõimalusi.

Abu Dhabi vaatamisvaarsused - lastega reisile

Abu Dhabi vaatamisväärsused. Foto: happylittletraveller.com

3) Suusareis Austrias

Suusahuntidele ja lumelauduritele seostub märts eelkõige mägedega – alpikülades vuliseb juba vesi ja tärkavad esimesed kevadilled, kõrgemates tippudes saab näole kevadise jume, kuid nõlvadel jagub lund veel piisavalt.

Suusapuhkus lastega Austrias

Suusapuhkus lastega Austrias. Foto: http://www.suitqaisdiaries.com

4) Linnapuhkus Euroopas

Koolilapsed on juba piisavalt asjalikud, et nendega üks mõnus linnapuhkus ette võtta. Paaritunnine lend viib kogu pere kevadele veidi lähemale ja pakub koolivaheaja sisustamiseks mõnusat vaheldust.
Kopenhaageni kuulus Tivoli ja Legoland, Horvaatia mõnusad linnakesed, päikseline Lissabon või kevadõites Praha on vaid mõned näited sihtkohtadest, kus jagub põnevat avastamist nii lastele kui lapsevanematele. Perega linnapuhkusele minnes on kasulik lõbustusparkide, loomaaedade ja vaatamisväärsuste piletid ette osta. Siis ei pea lastega järjekordades passima ja hind tuleb soodsam.

Linnapuhkus Rijekas Horvaatias lastega puhkamine

Linnapuhkus Rijekas Horvaatias. Foto: happylittletraveller.com

5) Avastusretk Portugali saartele

Lõuna-Euroopa kuurordid on märtsikuus veel talveunes. Mõned Euroopa riikidele kuuluvad saared on aga juba mõnusalt varasuvised. Näiteks Portugali saared Madeira või Assoorid pakuvad põnevust peredele, kes tahavad avastada mõne uue sihtkoha ja kelle jaoks mõnus puhkus ei möödu vaid rannaliival.

Rendiauto annab vabaduse oma perele sobivas tempos ringi sõita ja nautida kevadist loodust. Kuuma rannailma märtsis veel kindlasti ei ole, aga Eesti suve väärilises koguses päikest ning soojakraade võib juba saada küll. Lisaks on hooajavälisel reisimisel omad eelised – hinnad on soodsamad, hotellide valik suurem ja turiste vähem.

Portugali rannik - lastega reisimine

Portugali rannik. Foto: happylittletraveller.com

Kel hing tõelist suveilma ja suuremat sihtkohtade valikut ihkab, neil tasub kevadel ette võtta veidi pikem reis. Kevad ja sügis on suurepärane aeg nii USA kui Aasia külastamiseks, kuid sinna sõitmine võtab rohkem aega ja soovitatav on puhkus planeerida vähemalt 2-nädalasena. Kui graafik seda võimaldab, siis loe lähemalt, kuhu lastega pikemale reisile minna tasub.

happylittletraveller.com on inglisekeelne reisiblogi, mille autoriks on kahe lapse ema Janika, kes on lastega reisinud juba seitse aastat. Reisisellid Säde (7) ja Pärtel (2) on oma vanematega ringi rännanud sünnist saadik ja külastanud muuhulgas selliseid eksootilisi sihtkohti nagu Sri Lanka ja Barbados, käinud paljudes Euroopa sihtkohtades ning muidugi meeldib neile ka perega kodumaad avastada.

[fbcomments]