TENERIFE reis: mida teha Tenerifel – kuidas kohale ja milline majutus valida? (1)

Autor  |  0 kommentaari

Paljud eestlased pagevad talvekuudeks soojema kliimaga riikidesse, et patareisid laadida, külma eest põgeneda või lihtsalt sooja päikese käes peesitada. Olgu selleks nädalane hotellipuhkus, paarikuine kliimapagulus või lausa terve talve eemalolek Eestimaa pimedast, lörtsisest ja külmast ilmast. Kanaari saared on Euroopa üks väheseid piirkondi, kus keset talve leiab sooja ja mõnusa kliima. Kanaari üks saartest Tenerife on just see koht, kuhu paljud eurooplased pagevad sooja suve otsima.

Tenerife on viimastel aastatel pakkunud konkurentsi Egiptuse reisidele, seda peamiselt turvalisuse ning euroopaliku eluolu poolest. Elustilist on külastanud Tenerifet mimeid kordi, veetes seal mitu talvist kuud, et aimu saada, mis tõmbab niivõrd paljusid eestlasi sellele kaunile Hispaania saarele? Miks teevad paljud eestlased otsuse oma puhkus või isegi ülejäänud elu Tenerifel veeta?

Et mitte üllitada pikka reisikirja, kirjutame hoopiski tähelepanekutest, mida näeb ja tunneb üks keskmine eestlane, sattudes keset talve Tenerife saarele. Olgu öeldud, et kõik kirja pandu on isiklik kogemus, arusaam ja järeldused avastustest ning iga puhkaja kogemus Tenerife külastusest võib olla erinev.

Loe kindlasti ka postituse teist osa, kuhu minna ja mida teha Tenerifel?

Kuidas kohale?

Parim võimalus Tenerifele puhkama minna on kohale lennata. Liinilendudega lennates saab ise valida reisi pikkuse ja graafiku. Võimalus on valida odavlennufirmade vahel nagu näiteks Ryanair, mis lendab Tallinnast Milaanosse ja sealt Tenerife lõunaossa. Lennuhinnad on soodsad, pikalt ette ostes ca 220€ edasi-tagasi. Võimalus on kasutada ka Norweigian Airi, mis lendab otse Helsingist Tenerifele. Lennu kestus on 6.5h. Hind ca 250€ edasi-tagasi. Parim võimalus on muidugi kasutada otselendu Tallinnast (vt flights.novatours.eu), valikus on enamjaolt nädalased, parimal juhul 2-nädalased reisid. Sooduspakkumisega saab otselennu ca 450€-ga. Vaata lennupileteid momondo.ee

Majutus

Tenerife majutust broneerides tuleks arvestades ligikaudu 500-1000€ hinnaga nädalas, olenevalt hotelli tasemest. Kuna Tenerife lõunaosas on ilm soojem ja päikeselisem, siis vastavalt sellele on ka hotellid veidi kallimad kui näiteks põhjas või idakaldal. Hotellile on hea alternatiiv villa või apartment, mille valik näiteks AirBnb.com broneeringulehel on väga suur. Villat tasub kaaluda, kui minnakse suurema seltskonnaga või mitme perega. 3-magamistoaga soojendusega basseiniga villa maksab u 1000€ nädal, apartment keset Las Americast 30-50€/öö. Hotellide valiku leiad booking.com lehelt.

Majutust broneerides tasub kindlasti vaadata, kus hotell asub, sest veidigi kõrgemal mägedes on temperatuur paar kraadi jahedam. Näiteks lõunaosas asuvas kuurortlinnas Las Americases on ilm päikeseline ja soe (päevane temperatuur u 20C-25C), siis paari kilomeetri kaugusel mägedes näitab kraadiklaas 17C, mis on juba päikesevõtuks veidi jahe. Seega majutust jaanuari-veeburarikuuks broneerides on väga oluline arvestada asukohta. Infoks veel niipalju, et Las Americase ja Adeje kandis on paljud hotellid ja villad n.ö kiirteest paremal pool, mis teeb mere äärde mineku veidi keerulisemaks ja aeganõudvamaks.

Mõned värsked hotellisoovitused:

Landmar Costa Los Gigantes – super lastesõbralik hotell, kus on soojendusega suur bassein, Animation tiim, kes tegeleb lastega ning võimalik valida Kõik hinnas, mis on väga maitsev ja sisaldab ka ohtralt erinevat alkoholi ja magusat. MEIE PERE SOOVITAB!

Ocean View Apartment Callao Salvaje – asub Callao Salvaje külas, suure terrassiga läbi 3 korruse korter, 2 magamistuba. Rand kohe maja kõrval. Suhteliselt vaikne külake, hea perega puhata. 

Hard Rock Hotel Tenerife – suur luksushotell Playa Paraiso keskuses, pisike rand on jalutuskäigu kaugusel, samas on hotellil väga võimas basseinide ja meelelahutuskompleks. 

GF Fanabe – eestlaste seas armastatud hotell Adejes. Soojendusega bassein, meelelahutus ja lähedus rannale ja keskusele teevad sellest paljude lemmikhotelli.

Haciendas – heas asukohas uus korter, ilus interjöör, kaunis Torviscase rand 1km kaugusel.

 

Pensionäride paradiis

Tenerife on pensionäride paradiis. Pole kahtlustki. 50% turistidest on esmasel vaatlusel pensionärid. Kusjuures vägagi loogiline – Tenerife asub Euroopas, siia talvituma või elama tulla on väga lihtne ja odav, seda eriti Skandinaavia pensionäridel, kelle pension on väga kõrge ning siinne hinnatase on nende jaoks soodne. Pensionärid on tulusad – üldiselt vähenõudlikud, jätavad jootraha, rahulikud ja vaiksed. Tänu sellele on igal pool võimalik liigelda ka ratastooli ja lapsekäruga, kuurortites on väga palju invaliidide (vanurite) parkimiskohti, suunasildid näitavad igal pool teed elektrilise abitooliga liikumiseks. Paljudes restoranides on väljaspool silt “südameataki korral saab siit abi”. Väga hoolitev ja kindel elu! Pensionärid on pigem koondunud väiksematesse linnadesse ja küladesse, suurtes kuurortis pidutsevad noored või näeb pigem noori lastega peresid.

Eestlased Tenerifel

Eestlasi on Tenerifel suvitamas ja elamas väga palju. Pole üllatav, et hotelli või restorani sisse astudes ja eesti keeles rääkides sind keegi peatselt eesti keeles teenindama hakkab. Rendiauto firmades, restoranides, poodides, ilusalongides – eestlast kohata võib tõesti igal pool. Lisaks veel puhkajad, kes tänaval vastu jalutavad.

Autorent

Tenerife on suurepärane koht, kus auto rentida ja kohalikku elu ja loodust avastada. Autorent on soodsa hinnaga. Näiteks maksab kümneks päevaks täiskindlustuse ja lapse turvavarustusega keskklassi sõiduato rent ca 25€ päevas. Lisandub bensiinikulu, kusjuures bensiini hind on veidi soodsam kui Eestis. Rendiauto tasub end kindlasti ära, sest Tenerife loodus on imeline. Vaata näiteks Cicar või PlusCar autorendi pakkumisi. PS. paljud autorendifirmad pakuvad ka võimalust auto kätte saada või tagastada oma hotelli, mis on väga mugav võimalus!

Pane tähele, et enamike rendiautodega ei tohi liikuda saarte vahel. Seega kui arvad, et sõidaks mõnele kõrval saarele, näiteks Las Palmasele või Cran Canariale, siis lepingu tingimustes on kirjas, et teistele saartele rendiautoga sõita ei tohi. Samuti räägitakse parkimisest hirmulugusid. Politsei teisaldab “valesti pargitud” (rendi)sõidukeid ja kasseerib selle teo eest vähemalt 200€. Tasub kindlasti jälgida, et auto on pargitud valgete joonte vahele ja kasvõi foto teha, et hiljem oleks probleeme lihtsam lahendada. Isiklikku kogemust auto teisaldamisega ette ei tulnud, ent juhtumitest on foorumites kirjeldatud mitmeid.

Bussiliiklus

Juhul kui pelgad autot rentida kohaliku liikluse pärast on võimalus kasutada kohalikku bussitransporti. Bussiliiklus on Tenerifel väga hea, hinnad on soodsad. Eriti kui oled üksikreisija või seljakotirändur, tasub kindlasti liigelda hoopiski bussiga. Samuti saab liinibussiga käia peamiste vaatamisväärsuste juures. Bussid on muidugi suhteliselt täis, eriti väikelinnast suurematesse linnadesse liikudes, sest pensionärid on liikvel. Vaata lähemalt Titsa lehelt.

Tenerife ilm

Tenerife ilm on väga erinev. Näiteks paistab Tenerife lõunaosas pea aastaringselt päike, sest Teide mägi hoiab vihmapilved lõunast eemal. Jaanuaris-veebruaris on temperatuur lõunas 19-25C, teisisõnu on Tenerifel sel ajal mõnus soe eesti suvi. Põhja poole liikudes läheb ilm veidi jahedamaks, saare keskel mäenõlvadel asuvates linnades on temperatuur 10-14C, Teide mäel langeb temperatuur isegi 0C ja sillerdava päikese asemel avastad ennast tihedast uduvihmast – nagu Eesti talv. Õhtud on Tenerifel talvel jahedad, 15-18C, soojad riided tasub kaasa võtta. Päeval on päikese käes mõnusalt soe. Jaanuari lõpus ja veerbruari alguses olid Tenerifel jahedad ja külmad ilmad, vihma sadas mitu päeva isegi lõunaosas, kohalike sõnul oli 2015.a jaanuar üks külmemaid läbi aegade. Merevesi on talvel jahe, umbes 18-20C.

Tänu muutlikult maastikule ja ilmale Tenerife saarel on võimalik näha erinevaid aastaaegasid. Kui teha tiir ümber saare, võid sattuda päikeselisesse suvesse lõunas, idakaldal varasuvesse, sest temperatuurid on mõnevõrra jahedamad. Puerto de Cruzist üle Teide nõlva lõuna poole sõites satud aga tõelisse kevadesse, kus õhutemperatuur 10-12C, puud on õitsema hakanud, nartsissid õitsevad, rohi on tärkamas ja kõik on kevadiselt roheline. Ilmastiku mõttes on Tenerife kontrastide maa, uskumatult ilus ja muutuv – päeva jooksul saad 0C-st ilmast sõita 24C-sse kuurortisse.

Vargused

Hispaanias toimuvatest vargustest kirjutatakse väga palju. Linnades varastatakse rahakotte, tehakse kotijooksu, rendiautodest varastataks kõik, mis vähegi silmapiiril. Eks seda juhtub igal pool maailmas, kaasa arvatud Tallinna vanalinnas, seega pigem lihtsalt meeldetuletus, et kuhu iganes riiki reisides tuleb hoida oma rahakott ja väärtuslikke asju enda lähedal, parimal juhul üle õla kott riiete all ja kindlasti mitte hoida kõiki dokumente ja raha ühes kohas.

Kindlasti tasub keha ligi hoida ka üleõla kotte, sest varastatakse suurtes kaubanduskeskustes nii, et Sa ise ei arugi ei saa. Ühe reisiseltskonna naisterahva üleõlakotist läks Zara poes kaduma iPhone (rahatasku pangakaartidega visati poe põrandale). Turvalindi vaatamise küsimuse peale soovitati pöörduda politseisse ning kaubanduskeskuse turvamees “lohutas”, et selliseid varguseid toimub iga päev 6-7 korda! Nii et ettevaatust varastega kõikjal, kus liigub rahvast ja turiste.

HOTELLISOOVITUSED:

Hotelle on soovitav vaadata näiteks booking.com lehelt. Palju leiab viimase hetke pakkumisi, ent ka pikalt ette broneerides on võimalik väga hea hinnaga hotelle saada. Kindlasti tasub eelistada apartmenthotelle, mis pakuvad võrdväärseid teenuseid tavaliste hotellidega, ent mis on eraldi magamistoaga ning köögiga. Kindlasti tuleks uurida, et bassein oleks soojendusega (üldiselt 24C), sest soojenduseta basseini vesi on talvehooajal alla 20C ja nauditav talisuplejatele. Head asukohad on Playa de Las Americas, Adeje, Los Cristianos, Playa Paraiso

Mõned külastatud hotellid, mis olid väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega:

Villa Tagoro – apartmenthotell Costa Adejes, kus saab valida ka “kõik hinnas” paketi, söögi- ja joogivalik on suur ja söök väga maitsev. Asub kiirteest mäe pool, ent rannapromenaad, jalutustänavad, rand ja Aqualand on 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Villas Fañabé & Bahía Suites – hea apartmenthotell Costa Adejes, võimalik valida “kõik hinnas” pakett. Söögivalik väiksem kui Tagoros, ent söök väga maitsev ja joogivalik piisav. Kaunis rand ja rannapromenaad on väga lähedal.

GF Isabel – hea asukoht, väga lapsesõbralik hotell. Fañabe rand on 600 meetri kaugusele.

H10 Costa Adeje Palace – luksuslik hotell Costa Adeje ranna lähedal hommiku- ja õhtusöögiga. 

Iberostar Las Dallas – väga mõnus suur hotellikompleks suurepärases asukohas. Kõik hinnas pakett. 

Kui satud Puerto de la Cruzi (seal asub maailma üks suurimaid teemaparke Loro Park), siis mõnus spaahotell Hotel Spa La Quinta Park Suites imekauni vaatega asub Santa Ursulas. Hea idee on külastada Tenerife looderannikut ning veeta seal 1-2 ööd. Arvesta, et ilm on siinkandis paar kraadi jahedam kui Tenerife lõunaosas.

Tenerife saart tuleb avastada, sest saar pakub palju üllatusi. Järgmised osas kirjutame tähelepanekuid kohalikust elust, vaatamisväärsustest ja paljust muustki!

 

[fbcomments]