10 sihtkohta, kuhu lastega reisida 2017. aastal

Autor  |  0 kommentaari

Kui Sinu pere on reisihimuline, siis oled juba kindlasti mõelnud, kuhu võiks sel aastal lastega reisida. Lastega reisimisest rääkiv blogi happylittletraveller.com toob välja 10 parimat perereiside sihtkohta ja põhjused, miks just 2017 on parim aeg lastega neid paiku külastada.

happylittletraveller.com on inglisekeelne reisiblogi, mille autoriks on kahe lapse ema Janika Ritson, kes on lastega koos reisinud juba seitse aastat. Reisisellid Säde (7) ja Pärtel (2) on oma vanematega koos ringi rännanud sünnist saadik ja külastanud muuhulgas selliseid eksootilisi sihtkohti nagu Sri Lanka ja Barbados, käinud paljudes Euroopa sihtkohtades ning muidugi ka mööda kodumaad ringi rännanud.

Blogist leiab soovitusi lastega reisimiseks: kuhu minna ja mida teha, et reisihuvilised vanemad saaksid oma rännukihku rahuldada, aga et ka väiksed reisikaaslased oleksid õnnelikud ja rahul. Janika reisisoovitused põhinevad pere enda reisikogumustel ja reisibüroos Estravel turundusjuhina töötades kogutud teadmistel.

1. Kanada

Kanada rahvuspark

47 Kanada rahvusparki on 2017. aastal külastajatele tasuta. Sissepääsu saab registreerida internetis. Foto: Maur Mere.

Kanada troonib sel aastal pea kõigi suurte reisiportaalide sihtkohasoovituste edetabeli tipus. Põhjus selleks on lihtne – kanadalased tähistavad 2017. aastal oma riigi 150. sünnipäeva ja selle puhul tehakse kingitusi ka riiki tulevatele turistidele. Nimelt on kõik Kanada rahvuspargid, ajaloolised paigad ja merekaitsealad läbi aasta tasuta sissepääsuga.

Kui matk metsikus ürglooduses koos perega kõlab ahvatlevalt, siis on just nüüd õige aeg Kanadasse reisimiseks. Tasuta sissepääsu 47 rahvuspargi ja kaitseala külastamiseks saab registreerida siin.

2. Montenegro

suvepuhkus lastega idee Montenegro 2017

Montenegro rannik. Foto: Wikimedia

Lend Kanadasse jääb liiga kaugeks ja lastel pole veel jaksu pikemaid matku ette võtta? Põnevaid uusi perepuhkuse sihtkohti võib avastada ka hoopis lähemal. Mõntenegro on paljude Eesti reisijate jaoks veel avastamata maa, aga sobib perereisideks ideaalselt. Seal on majesteetlik loodus, kõrged mäed ja palju põnevat avastamist nii looduse- kui ka ajaloohuvilistele ränduritele.

Mõnusaks linna- või ranapuhkuseks paki pere kokku ja lennake Aadria mere äärde. Tivati-nimelisest kuurortlinnakesest leiab mõnusa valiku hotelle, sõbralikud kohalikud ja kõik muu kuumaks ja lõõgastavaks perepuhkuseks vajaliku. Tallinnast väljuvad suvehooajal Montenegrosse pakettreiside otselennud, aga muidugi tasub sinna ka liinilendudega sõita, sest nii on puhkus autentsem.

3. Dubai ja Abu Dhabi

perepuhkuse idee suveks ja talveks 2017 Abu Dhabi ja Dubai

Sheikh Zayedi suur mošee Abu Dhabis. Foto: http://happylittletraveller.com

Araabia Ühendemiraadid on päikesereiside sihtkohana populaarsust kogunud juba mitme aasta jooksul. Dubaisse on Helsingist vaid 6 lennutundi, seal sirab kogu talve jooksul mõnus kuum päike ja Araabia kultuur on oi kui kirev. Eelkõige tõmbab Dubai neid reisijaid, kes loodusest väga ei hooli, aga kes naudivad kuuma puhkust linnas, kus kõik on uhkem, võimsam, suurem, kõrgem ja suursugusem kui kusagil mujal maailmas.

Eelmise aasta lõpust alates meelitab lastega peresid Dubaisse aga veel üks maailma suurim põhjus – hiiglaslik teema- ja lõbustuspark Dubai Parks and Resorts koosneb Legolandist, Bollywoodist, tohutusuurest vee- ja lõbustusmaailmast ja seegi pole veel kindlasti kõik. Tuleb tunnistada, et see pole just esimene koht, kuhu reisimisest ma unistaksin, aga lapsed muidugi nii ei arva. Nii et vaadake videot ja otsustage ise.

Võimsaid vaatamisväärsusi naudivad AÜE-s aga kindlasti ka vanemad. Dubaist tunnise autosõidu kaugusel asuva naaberemiraadi Abu Dhabi kuulsaimat vaatamisväärsust Sheikh Zayedi suurt mošeed tasub kindlasti külastada. Minge päikeseloojangul, kui vaade roosakates toonides õhtupäikeses kumavale hiiglaslikule pühamule on lihtsalt imeline, kuid arvestage sellega, et mošeesse sisenemiseks tuleb end siivsalt peanupust kuni varbaotsani kinni katta. Eelkõige kehtib see muidugi naisterahvaste kohta.

Lapsega Dubaisse 2017 puhkusele

Vaade maailma kõrgeima ehitise Dubai torni Burj Khalifa vaateplatvormilt. Foto: http://happylittletraveller.com

4. Kreeka

Lastega Kreekasse puhkus 2017

Ateena Acropolise templi varemed. Foto: http://happylittletraveller.com

Kreeka suudab oma väärikast vanusest hoolimata pidevalt millegi uuega üllatada. 2017. aastal turundab Kreeka pealinn Ateena end moodsa kunsti mekana. Näiteks avati seal hiljuti modernne Stavros Niarchose Sihtasutuse Kultuurikeskus, kus asuvad nii rahvusooper kui ka -raamatukogu.

Väiksemate lastega peredele liiga esindluslikku käitumist ja kultuurset puhkamist eeldavat meelelahutust siiski ei soovitaks. Kindlasti võiks aga üheskoos lastega Acropolise templivaremeid avastama minna ja sõita pealinnast välja päris Kreeka elu avastama.

Kreekal on 6000 saart ja oma lemmiku leiavad kindlasti kõik. Eelmisel aastal avastasime meie perega väikest võrratut paika nimega Hydra (Ydra) saar, kus autode asemel sõidetakse ringi eeslil või paaditaksoga. Hydra elanikud elavad oma teistmoodi väikesaare elu ja sõnadesse seda panna oleks sama keeruline, kui seletada välismaalastele meie oma Muhu maagiat. Kes aga retke Hydrale koos lastega plaani võtab, võiks kindlasti lugeda seda blogipostitust.

puhkus kreekas perega lastega 2017

Teie takso on kohal. Hydra saarel autosid ei ole – jalavaeva vähendavad muulad. Foto: http://happylittletraveller.com

5. Indoneesia, Bali saar

Bali saar pali reis Bali puhkus

Bali saare rohelised riisipõllud. Foto: Anna Volmer

Raamatu ja filmi “Eat Pray Love” kuulsus pole enam see mis varem, aga turistide vool Balile pole lakanud. Ka paljud eestlased veedavad seal mõnusat talve, jalutades mäenõlvadele rajatud riisipõldude vahel ja lõõgastudes massaažisalongides või joogakeskustes.

Bali on ka peredele sobiv paik – rikkalik loodus, mõnus kliima ja rahulik külaelu on just see, mis teeb puhkusesihtkoha mõnusaks. Minge koos lastega surfitundi või nautige niisama sooja merevett ja kõike muud, mida Bai lopsakal loodusel pakkuda. Ja sõita tasub pigem varem kui hiljem – enne kui Bali turistide tõttu tundamtuseni muutub ja tundub, et see on juhtumas niikuinii.

Loe varasemat Elustilisti postitust Bali puhkuse ja reisi kohta.

surfamine Balil

Surfilapsed Balil. Foto: Anna Volmer

6. Soome

Lastega Soome puhkama suvel

Õnnelik väike reisisell Edela-Soomes. Foto: http://happylittletraveller.com

Naabrite külastamiseks pole põhjust ju tegelikult vajagi, kuid 2017. aastal ei saa me läbi Soometa kohe mitte kuidagi, sest naabritel on pidu – Soome riik saab 100-aastaseks.

Soomes seiklemise põhjused on üsna sarnased sellele, miks meile meeldib koos lastega oma armast kodumaad avastamas käia ja peamine põhjus on muidugi puhas keskkond. Soomes on hektarite viisi metsa, järvekesi, graniidikünkaid ja sinna vähele puistatud armsad mökkid. Hingad aga sõõmu osooni ja naudid kvaliteetaega lastega.
Juubeli puhul avatakse Soomes uus 11-tuhande-hektariline rahvuspark Hossa, kus männimetsa all ristuvad jõed moodustavad matkamiseks ja puhkamiseks parima keskkonna. Muidugi ei puudu pidustuste kavast ka kõiksugu sündmused linnaruumis, alustades kontserditest, millega tehti algust juba uue aasta esimestel päevadel kuni Soome sauna õhtuteni välja.

7. Kariibimere saared

Perega Kariibi mere saartele puhkama

Perega Kariibidel Barbadose saarel. Foto: http://happylittletraveller.com 

Eriti sobivad Kariibimere saared kõigile väikestele piraatidele, aga mitte ainult – näidake mulle ema, kes ei naudiks puhkust valgetel liivarandadel, kõrvus ookeanimüha ja lurin, mida tekitavad kookoskoorest kõrrega piima luristavad jõnglased.

Kariibimere saarte valik on rikkalik ja iga saar on veidi isenägu – seega tasub eeltööd teha, et oma paradiis välja valida. Veidi erinev on ka saarte kohapealne hinnatase ja no soodne koht puhkamiseks Kariibimere regioon just ei ole.
Viimastel aastatel on maailma vallutamas uus trend – puhkus kruiisilaeval on populaarsem, kui kunagi varem ja Kariibid kruiisimiseks üks parimaid talvehooaja sihtkohti.
Nii et miks mitte muuta 2017 meeldejäävaks kruiisilaeval – kui valite peredele mõeldud kruiisi, hoiab pakutav programm lapsi teekonna jooksul tegevuses ja ühe reisi jooksul näete erinevaid Kariibimere saari. Igal õhtul pakutakse laevadel meelelahutust ja kultuuriprogrammi. Vaata lähemalt videost või tutvu kruiiside valikuga http://cruisecentre.ee

8. Taani

lastega Taani Kopenhaagenisse

Linnapuhkus lastega Kopenhaagenis. Foto: http://happylittletraveller.com

Arvate, et linnareis pole sobivaim viis põnnidega puhkuse veetmiseks? Taani puhul see ei kehti. Kopenhaagen on ju Hans Christian Anderseni muinasjuttude sünnipaik ja seal saab näha seda päris õiget merineitsit. Rääkimata sellest, et Taani on Lego kodu ja Lego poed (ning muidugi ka Legoland) on eraldi külastamist väärt.

Kui plaanite lühemat kevadreisi, siis aprillis on Kopenhaagen reisiportaali Travel & Leisure andmetel väidetavalt kõige soodsam reisisihtkoht maailmas. Päike juba paistab ja inimesed naeratavad.

Naeratatakse Taanis muidugi aastaringselt – uuringute järgi on just taanlased kõige õnnelikum rahvas maakeral. Nii et pakkige aga pere kokku ja minge uurige välja, kuidas nautida igapäevaelu väikeseid hetki, sõita aastaringselt jalgrattaga ja olla lihtsalt kogu aeg õnnelik. Vihjeid avastusretkeks leiab ka Kopenhaageni blogipostitusest.

Kui pealinnast väheks jääb, siis sõit linnast välja teeb teid kindlasti veelgi õnnelikumaks. Taani linn Aarhus (Århus) on 2017. aastal üks kahest Euroopa kultuuripealinnast ja ongi jälle üks lisapõhjus Taani sõitmiseks juures.

9. Portugal

Lastega Portugali suvel puhkama 2017

Roadtrip perega Portugali rannikul. Foto: http://happylittletraveller.com

Portugal on lapsesõbralik ja seal puhkavad paljud lastega pered. Kohalikud hoolitsevad selle eest, et Sina ja Su pisikesed ennast puhkuse ajal hästi tunneksid, päike paistab ja elu on ilus. Villapuhkus Vahemere maades on minu lemmik perepuhkuse veetmise viis ja eriti mõnusaks teeb puhkuse see, kui õnnestub ühe reisi jooksul mitmes eri kohas ringi rännata.
Miks mitte alustada pealinnast Lissabonist ja sõita seejärel lõunasse mere äärde või hoopis põhja poole Portosse – linna, mis on Lonely Planeti andmetel 2017. aasta parima hinna ja kvaliteedi suhtega reisisihtkoht.

Parim aeg Vahemeremaades puhkamiseks on kevad – siis kui loodus õitseb ja elu turismipiirkondades alles ärkab haigutades – või ka sügis – hea aeg napi Eestimaa suve pikemaks venitamiseks ja kohalike küpsete viljade nautimiseks. Viigimarjad maitsevad musttuhat korda paremini, kui mudilastel õnnestub neid oma käega otse puu otsast noppida.

10. Filipiinid

lennupiletid Filipiinidele perega puhkama 2017

Šokolaadimäed Filipiinidel. Foto: Travel and Leisure

Filipiinid asuvad kaugel ja sinna minek on omaette seiklus, kuid ometi seda väärt. Boracay saar on turistide poolt juba vallutatud, aga Palawani piirkond pakub oma puutumatu loodusega veel erilisi elamusi. Pinnavormid, mida lamedal maal üles kasvanud eestlased isegi defineerida ei oska, on Filipiinide vaatamisväärsuseks. Šokolaadimäed näevad välja just nii ahvatlevad nagu nimigi ütleb. Naidake mulle last, kes sellise nimega mägedesse reisida ei tahaks.
Lisaks on Filipiinidel lai valik veega seotud tegevusi – snorgeldamine, sukeldumine, veealuste koobaste avstamine, surf ja paljude väikeste saarte külastamine nende hulgas.

[fbcomments]