Puhkus Tais – Phuket

Autor  |  0 kommentaari

Puhkus Tais on muutunud eestlaste seas väga populaarseks. Peamised piirkonnad, kuhu lennatakse on Phuket, Krabi, Pattaya, Koh Samui, Koh Lanta. Estraveli blogist kirjutab Svea Phuketi erinevatest piirkondadest, mis aitab asukoha ja hotellivalikul otsustada.

Tai suurim saar Phuket on tuntud ka kui riigi kõige populaarsem puhkuse sihtkoht. Saare lennujaamas maanduvad igal aastal miljonid turistid, et nautida Lõuna-Tai paradiisilikke randu ja kuuma päikesepaistet. Kuna tegemist on suhteliselt suure saarega, on ka iga nurk sellest omamoodi. Oma koha leiavad endale nii rahuliku puhkuse, lõpmatute pidude või hoopis peredele sobiva paiga otsijad.

Kata Beach on üks kolmest hiiglasest – Patong, Karon ja Kata Beach. Kõik nimetatud asuvad saare läänekaldal ning suhteliselt üksteise lähedal. Kata Beach on kolmest kõige lõunapoolsem ning suur hitt peredega puhkajate seas. Tegemist on parajalt aktiivse ja samas ka küllalt rahuliku sihtkohaga. Ka Kata rand ise on üks pikk ja lai, kust vette saavad minna ka pere väiksemad. Majutusasutusi leidub nii väiksema kui suurema eelarvega külastajatele. Kata Beachil asub ka üks maailmas tunnustatud luksuskuurortite keti Club Med hotellidest.

ParadiisirandKamala Beach asub Phuketi läänekaldal ja on kiirelt saamas perede lemmikpaigaks. Üks saare ilusamaid randasid pakub vaatamata peokeskuse Patongi lähedusesele võimalust rahus ja vaikuses rannamõnusid nautida. Ranna keskosast leiab Kamala keskuse koos mitmete hotellide, restoranide ja poodidega.

Bangtao Beach uhkustab mitmete luksushotellide ja imelise valge liivarannaga. Ranna põhjapoolseim tipp on veel suurtematest arendustest puutumata ning just seal võib leida end kui üksikult saarelt. Keskusest leiab mõningaid poode, baare ja restorane, kuid Bangtao Beach on mõeldud eelkõige just sellistele puhkajatele, kes ei otsi melu ja aktiivseid tegevusi.

Patong Beach on kuulus üle terve maailma kui üks peamisi peopaikasid Tais. See on koht, kus pidu otsa ei lõpe. Lisaks sadadele baaridele, mis valju muusika ja sähvivate tuledega endale kliente meelitavad, teevad seda samade trikkidega ka kohalikud tuk-tukid. Vahel võib tõesti segadusse minna, et kust see muusika täpsemalt tuleb. Magamisele selles paigas eriti rõhku ei panda.

RannapiduKaron Beach tuleb nii meie nimistus kui ka kaardi peal kohe peale Patong Beachi. Veidi rahulikum kui Patong, pakub Karon puhkusemeeleolu neile, kes päris möllu keskel elada ei soovi. Karoni asukoht täpselt Patong ja Kata Beachi vahel annab ideaalse võimaluse kogeda mõlemat äärmust. Lühikese autosõidu kauguselt leiab nii rahulikud paradiisirannad kui ka rajud rannapeod.

Phuket Town on Phuketi saare keskuseks. Linn asub saare läänekaldal ning just sealt väljuvad praamid teistele kuulsatele saartele nagu Koh Phi Phi, Koh Lanta, Koh Yao Noi jne. Phuket Towni võib pidada ka selleks linnaks saarel, mis iial ei maga. Uue ja vana kooslus teeb linnast ühe väga huvitava paiga, mida avastada.

Banana Beach on üks mitmetest peidetud aaretest. Ranna leidmiseks peab olema valvas ja silmad lahti hoidma, sest tegemist on tõeliselt peidetud paradiisiga. Tuleb mainida, et telkima sellele rannale jääda ei tasu – tõusu ajal võivad lained kuni palmipuudeni ulatuda, mis tähendab, et kogu rand on vee all. Otse rannalt hotelle ei leia ja just see teebki selle niivõrd eriliseks. Isegi rannabaare, kus keha kinnitada, on seal vaid üks.

Mai Khao randMai Khao Beach asub Phuketi lennujaamale suhteliselt lähedal. Seetõttu on ootamatu leida pea kohe sealt kõrvalt midagi nii rahulikku ja vaikset. Ujumiseks rand, vähemalt pere pisematele, kõige parem ei ole, sest on suhteliselt järsu vetteminekuga ja suurte lainetega. Siiski on see paik ideaalne nn üksilduse nautimiseks, sest teiste jalutajate kohtamine on nähtus omaette.

Freedom Beach asub Phuketi läänekaldal ja on vaid 300 meetri pikkune. Graniitkaljudega piiratud rannal saab nautida mõnusalt rahulikku rannapäeva. Jette ja muid lärmakaid mootoriga masinaid sealt samuti ei leia – vaikust segavad vaid inimesi rannale toovad traditsioonilised paadikesed. Rannale saab läheneda ka jalgsi, kuid see nõuab mõningat ronimist mööda mäeselga.

Allikas: Estraveli blogi

[fbcomments]