Resto arvustus: Fellini kohvik Viljandis

Autor  |  0 kommentaari

Elustilist jagab jällegi ühte väga positiivset restorani-kohviku külastuskogemust. Sel korral külastasime Fellini kohvikut Viljandis, mis hinnati Eesti parimate restoranide edetabelis 18.kohaga 2014. aastal.

Viljandi oli juba aastaid igatsenud ühte mõnusat kohvikut – midagi sellist, mida Tallinna Kalamaja boheemlaslikest söögikohtadest leiab. Kohvikut suurepärase söögiga ning mõnusa olemise ja sisekujundusega. Olles olnud aastaid lambapidaja ning õppinud kunstiakadeemias sisekujundust, tundis kohvikupidaja Merit, et on loogiline jätk tuua oma kodulinna killuke sellest maailmast, milles end hästi tunda.

Kohviku menüüst on näha, et soovitakse pakkuda võimalikult looduslähedast toitu. Menüü sisaldab põnevat ja inspireerivat kooslust Eesti talunike kasvatatust ja maailma maitsetest. Valikus on kalaroad (rääbis, siig, koha Võrtsjärve kalameestelt), lammas otse kohvikupidaja karjamaalt ning veiseroad Eestimaa talunikelt.

Elustilist proovis menüüs olevat värsket kala (13€) otse Võrtsjärve kalameestelt. Sel korral oli menüüvalikus siig, pastinaagi püree ja grillitud pastinaak. Maitse oli suurepärane, kala väga hästi küpsetatud ning pastinaagi püree oli üks parimaid, mida maitstud on. Lisaks sai proovitud päevapakkumist, milleks oli haugikotlet värske salati ja kartulipüreega (4.5€). Ka see saab elustilistilt kõrged punktid. Sattumine Eesti parimate restoranide hulka ning kõrged külastajate reitingud ei ole Fellini puhul juhuslikud.

Elustilist kiidab ülimalt tublit ja siirast teenindajat Teelet, kes meile väga hea emotsiooni jättis. Lapsevanemad tahavad kindlasti teada, kas lastega ka sobib või saab Fellinit külastada? Siinkohal võiks öelda, et 2-4-aastastele rüblikutele seal väga tegevust ei leia, ent suuremad lapsed, kel meeldib raamatuid lugeda, sirvida või joonistada ning rahulikult söögikorda nautida, võivad kohvikut lastega külastada küll.

Külastajate tagasiside ja hinnang on Fellinil kõrge. Kiitust on saanud nii toidud, teenindus kui ka magustoidud, mida mainitakse tagasisides tihti. Mõned külastajate kommentaarid kohviku Facebooki lehelt:

“Täielik elamus tulla Tallinnast Viljandisse ja leida söögikoht, mis annab silmad ette enamusele a’la carte restoraniele pealinnas.”

“Tõeline pärl! Kui kunagi taas Viljandisse satun, siis kindlasti külastan jälle. Eriline kiitus linnase jäätisele ja serveeringule. Ausalt, seda magustoitu jään igatsema. Seniks jagan lahkesti kõigile tuttavatele soovitusi :).”

“Proovisime kõik praed järgi. Nii hea oli, et tuli tahtmine taldrik puhtaks lakkuda 😀 Hiljem selgus, et leib ja vesi olid tasuta eraldi laual. Ja kui hea see leib veel oli!!!Isegi mu pirtsu söömaga noorim tütar sõi kõik ära ja ütles, et oleks veel söönud. Ja atmosfäär oli niisugune, et kahju, et polnud kleidis ja kübaras. Järgmisel korral luban end parandada.”

Muideks, kohvikus saab teha ka head – tudengile kohvi välja! Välja tehtud ja tudengeid ootavad kohvid on märgitud seinatahvlile. Väga tore heategu!

kohvik fellin

kohvik fellin

kohvik fellin

kohvik fellin

Elustilist sai kohviku külastamisest väga positiivse kogemuse. Kindlasti tahaksid küsida nii mõnedki, et kuidas saab ainult positiivsest kirjutada, kas midagi halba siis ei leiagi? Aga ei. Ei leia. Elustilist soovib teiega jagada just positiivseid kogemusi ja emotsioone. Et saaksite ja julgeksite ka ise minna ja külastada meie lemmikuid ja veenduda selles positiivsuses, mida teiega jagame.

Vaata kohviku menüüd veebilehelt või loe külastajate kommentaare Facebooki lehelt.

PS. Olgu välja öeldud, et elustilist külastab kohvikuid ja restorane “tavalise kliendina” kohviku teadmata ning tasulise reklaamiga tegemist ei ole.

[fbcomments]