TAI REIS – kas valida Phuket, Krabi, Koh Samui või Chiang Mai?

Autor  |  0 kommentaari

Tai reisid on viimastel aastatel väga populaarsed. Sealne kliima, soodsad lennupiletid ja hea toit meelitavad puhkajaid aastaringselt. Tai pindala on 11 korda suurem Eesti pindalast, seega kohti, mida avastada, on palju.

LOE ka viimast Tai reisi postitust “Talveks perega soojale maale? Meie Koh Samui lugu”

Taisse reisides valitakse peamiselt puhkus suuremates kuurortides või Tai imekaunitel saartel. Lõuna-Tai läänekalda suuremad kuurortid on Phuket ja Krabi, väikesaared Koh Lanta, Phi Phi. Teiselpool poolsaart asuvad Tai saared Koh Samui, Koh Tao, Koh Phangan. Ida-Tais asuvad väikesaar Koh Chang ning kuurortlinn Pattaya. Kel rannapuhkus pole eesmärgiks, siis tasub avastada Põhja-Tai imekauneid Chiang Mai, Chiang Rai ning Pai piirkonda.

Tai reis - tai kaart

Foto: indietraveller.co

Milline Tai sihtkoht valida?

Alustada tuleks ehk sellest, mida soovitakse reisil kogeda ja kuidas kohale saab. Kõige kiiremini ja mugavamalt saab Finnairiga. Võimalus on lennata otse Phuketile ja Krabisse ning sealt saab edasi väiksematele saartele. Samuti saab lennata Bangkokki ning sealt edasi väikesaartele (Koh Samuile), kuigi üldiselt saab lennukiga suuremasse linna ning sealt bussi-taksoga ja laevaga väikesaarele. Suuremates kuurortites leiab palju teenusepakkujaid, kes Sind täisteenusega väikesaartele viivad.

Soodsaid lennupileteid Bangkoki pakub Ukraina kohalik lennufirma läbi Kiievi (selle kohta leiab muidugi erinevat tagasisidet), Aeroflot läbi Moskva ning Turkish Airlines läbi Istanbuli. Lennupileteid vaata momondo.com.
Leia oma unistuste reis oma unistuste hinnaga!

Igale maitsele midagi

Kui soovid kiirelt kohale saadanautida turismimelu, peesitada peamiselt rannas ning plaan on lähiümbruskonda veidi ka rolleri või takso-rendiautoga uudistada, siis tasub külastada Phuketit. Seal on avastamist palju, vajadusel saab võtta 1-2 päevaseid trippe kõrvalsaartele.  Krabis puhates saab peatuda eksootilistes ja väiksemates kaunite randadega kuurortites, kuhu saab vaid paadiga. Tai väikesaared on see-eest eksootilisemad ja suures osas valge liiva ja helesiniste randadega. Mida väiksem koht, seda kiiremini võib tulla tüdimus, seega tasub enne sihtkoha valikut teha väikest eeltööd. Ränduritele ja matkajatele sobib hästi Põhja-Tai.

Allpool leiad peamised Tai sihtkohad, mida eestlastele meeldib külastada (soovitused nii enda kogemusest kui ka erinevatest reisifoorumitest). Loe ka postitusi “Mida peaksid teadma Aasiasse reisimisel?” ja “Talveks perega soojale maale? Meie Koh Samui lugu”.

 

Lõuna-Tai: Phuket ja Krabi

Phuket

Phuket on Tai suurim saar (576 km2), mis on tuntud ka kui riigi kõige populaarsem puhkuse sihtkoht. Saare lennujaamas maanduvad igal aastal miljonid turistid, et nautida Lõuna-Tai paradiisilikke randu ja kuuma päikesepaistet. Kuna tegemist on suhteliselt suure saarega, on ka iga nurk sellest omamoodi. Oma koha leiavad endale nii rahuliku puhkuse, lõpmatute pidude või hoopis peredele sobiva paiga otsijad. Ligikaudu 40 imekaunist randa, imeline loodus, põnevad rahvuspargid, hea toit ja suured ostukeskused. Peamised keskused, kus on hea peatuda – Kata-Karon (mõnus turismikuurort), Patong (pidutsejate paradiis), Nai Harn (sobilik peredele), Panwa poolsaar (vaiksem ja rahulikum piirkond, sobib peredele). 

Phuektit on hea avastada rolleriga. Kui rollerisõit tundub hirmutav, siis uuri rendiauto või privaattuuri (private tour) võimalusi. Phuketi liiklus on suhteliselt aktiivne võrreldes näiteks Krabi või väikesaarega, aga saab ilusti hakkama.

Vaata majutust Phuketil.

Loe varasemat postitust “Väikelapsega Taisse”

Mida teha Phuketil?

 • Külasta Buddha mäge ja templit 
 • Uudista Wat Chalongi templit
 • Imetle Phuket Towni vanalinna
 • Külasta lastega loomaaed
 • Shoppa ööturul
 • Avasta rolleriga Phuketi lõunatippu Promthem Cape’i ja sealset ümbrust (Rawaini)
 • Külasta Rawai kalaturgu
 • Külasta lähedalasuvaid saari – Phi Phi, Yao Yai, Koh Lanta
 • Mine dzunglituurile (vt paradiisisaar.ee),
 • Külasta Phang Nga (James Bondi saarestikku), Khao Laki

 

Krabi

Krabi puhul on tegemist maismaal oleva provintsiga, mitte saarega nagu paljud arvavad. Krabi peamine turismikeskus on Ao Nang.  Ao Nang kujutab endast ühte pikka rannapromenaadi, mis põhja pool läheb üle Nopparathara nimeliseks asulaks. See on samas ka küllalt elava liiklusega tänav kaubanduse, restoranide ja turismifirmadega ja nende taga majutuskohtadega. Ilusam ja vaiksem osa jääb ranna lõunapoolsesse ossa, kus on ka häid majutuskohti ja kuhu tänav ei ulatu. Majutuskohti on ka merega risti oleval tänaval hulgliselt. Ilusad vaiksemad rannad ja majutuskohad jäävad lõuna poole (Railay), aga sinna pääseb ainult paadiga.

Krabi elanikud on 30% moslemid, sinnakanti on koondunud suur moslemite kogukond. Paljud söögikohad ja hotellid on mõelnud teenuste pakkumisel moslemitele, turistide seas on näha rohkem moslemeid, kui mujal Tai piirkondades. Seetõttu on Krabis vähem “patust poolt” ning paljud peredega reisijad eelistavad just Krabi piirkonda. 

Ao Nangis on mõistlik peatuda maksimaalselt nädala, lisaks tasuks külastada lähedal asuvaid saari nagu Phi Phi ja Koh Lanta. Lihtsam võimalus on külastada Railay poolsaart, mis asub Ao Nangist lõunas ning sinna pääseb ainult paadiga (mis on taksopaatidega väga lihtne).

Video: Krabi ööturg Krabi Townis (elustilist.ee)

Mida teha Krabis?

 • Külasta Tiger Cave või Wat Tham Sua templit (1272 astet)
 • Matka Khao Ngon Nak vaatepunkti (4 km, 565m)
 • Külasta Ööturgu Krabi linnas (Krabi Townis)
 • Külasta lähedalasuvaid saari või randasid – Phi Phi, Koh Lanta, Poda, Tup ja Railay rand
 • Külasta PhraNang Cave Beach’i

Vaata majutust Krabis.

 

Lõuna-Tai saared: Koh Lanta, Phi Phi

Phuketilt ja Krabist on hea suunduda mõnele lähedalasuvale saarele. Lennujaamast saarele sõitmine on väga lihtne, praamid käivad väga tihedalt. Võid ka puhata mõne aja Phuketil või Krabis ja seejärel suunduda saartele.

Phi Phi saar

Phuketilt 1,5-tunnise laevasõidu kaugusel asuv Phi Phi (12,5 km2) on väga populaarne pidutsejate seas. Kohale saab laevaga Krabilt ja Phuketilt. Phi Phile tasub minna 1-2 päevaks. Majutus on seal küllaltki kallis, kuna saar on väike ja kõik tahavad seda imeilusat saart külastada. Phi Phi peorand on peamiselt Loh Dalum’i ääres. Samas ööbida soovitatakse pigem Tonsai lahe äärest või Long Beachil. Kui on soov kärast eemal olla, siis tasub ööbida Laem Tongi rannapiirkonnas. Phi Phi saart tasub uudistada koos paradiisisaar.ee tiimiga.

Phi Phi saarestik koosneb mitmest saarest. Päeval on Phi Phi Don’i tänavad täis sagimist. Kuid hilisel pärastlõunal, kui päevatripitajad on lahkunud, muutub saar mõnusaks troopikasaareks. Siis on paras aeg teha mõned ringkäigud sealses keskuses. Sealt leiad eest lahedad pisikesed tänavad, täispikitud poekesi, baare ja kohvikuid. Teadmiseks veel, et saarel liigutakse kas jala, jalgrattaga või siis tuk-tuk paadiga. 

Mida teha Phi Phi saarel?

 • Külastada maailmakuulsat Maya Bay randa
 • Õhtupimeduses nautida tuleshowd ja rannapidu
 • Mine Phi Phi Ley juurde snorgeldama
 • Külastada maalilise vaatega Viewpointi (vt paradiisisaar.ee)

Vaata majutust Phi Phi saarel.

 

Koh Lanta saar

Koh Lanta saar (81 km2) on mägine ja kaetud enamuses lopsaka vihmametsaga. Kohale saab laevaga Krabilt ja Phuketilt. Koh Lanta sobib rahulikuks perepuhkuseks – sõbralikud inimesed, ilusad rannad. Hotell tasub võtta saare alumises pooles. Rolleriga saab saarel ringi liikuda. Imelised rannad on Klong Nin Beach ja Long Beach. 

Saarelt leiad Moo Koh Lanta rahvuspargi, kus saab uudistada nii džunglit, mägesid kui randu. Seal asuv idülliline Tanodi rand on tuntud selle poolest, et isegi turismi kõrghooajal võib puhata ilma ühtegi hingelist kohtamata. Lisaks on toredad jalutusrajad ning vana majakas, kust avaneb jalustrabav vaade…

Sajandite jooksul on voolav vesi uuristanud koopad saare pehmetesse lubjakivikaljudesse. Koobastesse minnes tuleks arvestada seda, et rajad on suhteliselt rasked ja pingutust nõudvad ning selle tõttu ei pruugi kõigile sobida. Saad pugeda läbi kitsaste pragude, ületada sügavavikke ja isegi ujuda maa-aluses basseinis. Koh Lantal ei ole vallatlevat ööelu, kuid on piisavalt mõnusa atmosfääriga rannabaare, tulekeerutajad ning rastastiili. Vaata täpsemalt paradiisisaar.ee.

Mida teha Koh Lanta saarel?

 • Külasta Moo Koh Lanta rahvusparki
 • Külasta Khao Mai Kaew koopaid
 • Külasta Ban Saladan kaluriküla
 • Imetle lähedalasuvat saart Koh Rok’i
 • Uudista Lanta vanalinna

Vaata majutust Koh Lanta saarel.

 

Lõuna-Tai saared: Koh Samui, Koh Phangang

Koh Samui saar

Koh Samui (Kookosesaar) on Phuketi järel suuruselt teine saar (228 km2). Koh Samuile saab lennata läbi Bangkoki Surat Thani (ca 56€ edasi-tagasi, vaja vahetada Bangkokis lennujaama) ning sealt paadiga Koh Samuile (Air Asia pakub selleks täisteenust lend+buss+praam). Otse lendab Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamast Samuile vaid Bangkok Airways, kuid lennuhind edasi-tagasi on ca 200-250€.

Saare põhilise maastiku moodustavad lopsaka metsaga kaetud künkad. Saare rannik, see on rannad, vaiksed abajad ja lahed. Saare kõige populaarsemad rannad on Chaweng ja Samui, mis on ka saare ööelu keskused, kuid paljud soovitavad peatuda hoopiski Lamai Beach’il. Imeilusad rannad on ka Maenam Beach ja Silver Beach.

Tasandikel laiuvad lopsakad kookospalmisalud, mis lisaks oma ilule on saarerahva peamine tuluallikas. Samui saare koospähklid on kõrgelt hinnatud, neid loetakse maailma parimateks. Metsik troopiline taimestik ja kookosesalud vahelduvad smaragdroheliste riisipõldudega. 

Siin on hulgaliselt baare, omapäraseid restorane ja diskoteeke nii bambuskatuste kui ka lihtsalt lahtise taeva all, suveniirilette ja kauplusi. Samui saare peamisteks vaatamisväärsusteks on kaks harukordselt ilusat koske, Hin Lad ja Namuang.

Mida teha Koh Samui saarel?

 • Külasta Big Buddha templit
 • Külasta Ang Thong mereparki
 • Külasta Funi saarel suurt templikompleksi Wan Hin Ngu
 • Külasta elevandiparki ja liblikate aeda
 • Snorgelda ja imetle korallrifide imelisi vorme, mille poolest sealne meri rikas on
 • Mine džunglitripile
 • Külasta Fisherman Village’t (Bophut)

Majutussoovitus Koh SamuilBaan Sawan Samui Resort – armas butiikhotell Chaweng Noi ranna lähedal. Hotellis on vaid 10 tuba, mis teeb sellest hotellist armsa ja privaatse majutuskoha. Peretoad ja avar terrass tubade ees on hea võimalus nautida sooje õhtuid koos pere või sõpradega. Hotellis on ka oma restoran, kus saab maitsvaid toite nautida, poed ja muud restoranid on umbes 1km kaugusel. Chawengi keskus asub u 2-3km kaugusel.

Vaata majutust Koh Samui saarel.

LOE POSTITUST “Talveks perega soojale maale? Meie Koh Samui lugu”

Koh Phangang saar

Koh Phangang on imepisike saar väga kauni loodusega ja imeliste randadega. Kui soovid rahu, vaikust ja romantilist olemist, siis Koh Phangang’i saarelt leiad seda kindlasti.

Mida teha Koh Phangang’i saarel?

 • Naudi rahu ja vaikust imeilusates randades
 • Külasta Full Moon Party’t, mis toimub kord kuus. Vaata FMP graafikut.
 • Chaloklumist tee retk läbi džungli ja üle mäe ilusale Bottle Beachile

Vaata majutust Koh Phangangi saarel.

 

Ida-Tai saared: Koh Chang

Koh Changi (Elevandisaar, 217 km2) asub Ida-Tais. Mägine maastik ja imeilusad rannad kutsuvad ka seda saart külastama. Saarel piisab nädalakesest puhkusest, siis võib juba igav hakata. Populaarsed rannad on Khlong Prao Beach, White Sand Beach ja Kai Bae Beach, kus tasub ka majutuda.

Mida teha Koh Changi saarel?

 • Avasta kauneid koskesid džunglis
 • Naudi vaikust väikestes randades 
 • Avasta kõrvalsaari
 • Külasta Koh Changi rahvusparki ja imetle vaadet Viewpointist

Vaata majutust Koh Changi saarel.

 

Põhja-Tai: Chiang Mai

Chiang Mai (Uus Linn) on põhja Tai endine pealinn (hetkel Bangkoki jäärel suuruselt teine linn), huvitava kultuuri ja paljude aktiivsete tegevuste võimalustega. Kõige parem on Chiang Maisse lennata läbi Bangkoki. Põhja-Tai sobib suurepäraselt seljakotireisijale või inimesele, kellele meeldib avastada ja matkata ning kelle reisieesmärk ei ole rannapuhkus. Chiang Mai lähedal asuvad ka imelised Chiang Rai ning Pai.

Eelistada tasub hotelli jõe ääres, sest vanalinn on väga lärmakas ja saastatud õhuga. Jõe ääres on palju häid söögikohti (Riverside restoran). Laupäeval ja pühapäeval on vanalinnas walking street turud. Tohutu palju kohalikku sööki-jooki-riideid, käsitööd.

Mida teha Chiang Mais?

 • Külasta uhkeid templeid – Doi Suthepit (suur ja ilus, kõige kuulsam), Wat Chedi Luang (suur Budda kuju kõrgel templis), Wat Suan Dok (suur tempel, kuningate matmiskoht koos õukonna chedidega).
 • Külasta Chiang Mai elevandiparki
 • Külasta night safarit, kus ilma usteta buss sõidab läbi loomade aedikute ja teeb peatuse, loomad tulevad bussi kõrvale, neile saab siis süüa anda 
 • Külasta Kuninglikku parki, Rajapruek – erinevad aiad, lilled, orhideed, ürdiaed, troopilised taimed ja palju muud. 
 • Külasta Zipline seikusparki, neid on seal mitmeid, külasta näiteks Zipline Chiangmaid, umbes 2 tundi, 27 platvormi, 2200 meetrit kokku, 20 kuni 400 meetri pikkusega liine. Vägev elamus on lennelda üle jõe oru, puude latvade ühelt platvormilt teisele.
 • Külasta Tiger Kingdomi – võimalus olla koos tiigritega ühes puuris, teha tiigritega pilte.
 • Külasta pikakaelaliste naiste hõimu küla (Long Neck Karen hilltribe). Naistel on võrud ümber kaela, nendega saab rääkida ja pilte teha. See küla on nagu vabaõhumuuseum, kus inimesed elavad.
 • Külasta Thai Silk Farmi – siidifarm. Saab näha kogu protsessi siidiusside elust kuni siidist toodeteni.
 • Uudista keraamikatehaseid – Baan Celadon näiteks. Saab jalutada läbi kogu tootmise ja tutvuda, kuidas valmib keraamika ja vaadata celadon (seladon) glasuuriga kaetud toodete kogu ilu. Sealdon glasuurid on selle piirkonna spetsiifika. Vaata veel trip.ee foorumist.
 • Sõida jõe peal bambuspaatidega
 • Külasta erinevaid koopaid Chiang Dao ja Crystal Cave (ei ole soovitav väikeste lastega)
 • Imetle Pai Memorial bridge’i ehk silda

Vaata majutust Chiang Mais.

Leia oma unistuste reis oma unistuste hinnaga!

Majutus Tais

Majutus Phuketil

Sugar Marina – Kata Beachil, Sugar Marina hotelliketil on mitmeid eriteemalisi hotelle. Hea asukoht ning uus hotell.

The Nai Harn – Nai Harnis, hea asukoht peredega puhkajatele, rahulik piirkond ja head ujumiskohad lastele.

Kata HighView Resort – Katal imeliste vaadetega bungalow tüüpi majad, väga hea asukoht

Kata Tranquil Villa – Kata ja Karoni ranna lähedal soodsa hinnaga väike hotell.  

 

Majutus Krabis

Holida Inn Resort Krabi Ao Nang Beach – väga hea asukoht, Ao Nangi rannas melu keskel.

Ao Nang Villa Resort – väga hea asukohaga hotell, AoNangi rannas ja peatänava ääres.

Red Ginger Chic Resort – hea asukohaga hotell Nopparat Thara Beach lähedal, suured toad, hea hommikusöök.

Ibis Style Krabi – soodsama hinnaklassiga uus hotell, rannast eemal, aga buss liigub AoNangi keskuse vahet, väga hea hommikusöök, väikesed toad.

Bluesotel Krabi – väga hea asukohaga super hotell 

 

Majutus Koh Samui saarel

Crystal Lamai – Lamai piirkonnas uus hotell ja väga soodne hotell. Osad toad ka oma privaatse aiaga. Lähedal kohalik turg, ööturg ning suur Tesco. Üks lemmikhotelle oma hinna ja kvaliteedi suhte tõttu.

Chaba Samui Resort – Chawengi rannas, väga hea asukohaga mereäärne hotell.

Am Samui Palace – Lamai rannas, hea asukoht. Mõnus basseiniala, suured toad.

Lamai Inn 99 Bungalows – Lamai rannas, hea valik peredele.

Tropical Sea View Residence – kahe magamistoaga modernne appartment jalutuskäigu kaugusel Lamai rannast

Escape Beach Resort – Mae Nam rannas, idülliline asukoht, vaikne piirkond.

 

Majutus Koh Phangang saarel

Castaway Beach Bungalows –  midagi väga eksootilist ja ägedat väikesaarel peatumiseks. Otse rannal asuvad bungalowd. Vähe küll mugavusi, kuid melu ja eksootika garanteeritud. Soodne hinnaklass.

Baan Manali Resort – mõnusad bungalows mereääres, lisaks bassein. Sobib lastega peredele.

 

Majutus Koh Changi saarel

KC Grande Resprt Spa – White Sand Beachil asuv resort, hea asukoht, kõrgem hinnaklass

Pajamas Koh Chang – huvitava interjööriga heas asukohas väike ja vaikne hotell

Ramayana Koh Chang Resort Spa – hea asukoht, suur hotellikompleks ning mõnus atmosfäär

 

Majutus Phi Phi saarel

Viking Nature Resort – eksootiline bungalowdega majutuskompeks. Kohale saab paadiga. 

Paradise Resort Phi Phi – Otse rannas asuv resort hotell. 

P. P. Blue Sky Resort -keskusest jalutuskäigu kaugusel vaikne mõnus hotell.

Phi Phi Relax Beach Resort – keskusest jalutuskäigu kaugusel vaikne hotell.

 

Majutus Koh Lanta saarel

Lanta Ilmare Beach Resort – Klong Nin Beachil asuv soodsa hinnaklassiga bungalow majadega hotell, hea asukoht.

Lanta Miami Resort – nagu nimigi ütleb, siis asub hotell imeilusas rannas, suur basseiniala, lapsesõbralik hotell

 

Majutus Chiang Mais

Sakorn Residence and Hotel – teiselpool jõge asuv armas väike hotell, soodne hind.

Hongkao Village – hea asukohaga vaikne hotell kesklinna läheduses jõe ääres. Hea asukoht tänavaturgude uudistamiseks.

Mhonsa Hotel – linna keskuses asuv väike hotell. Lähedal asuvad mitmed vaatamisväärsused.

 

Loe ka postitust “Väikelapsega Taisse – millega peaksid arvestama?” , “Mida peaksid teadma Aasiasse reisimisel?”, “Talveks perega soojale maale? Meie Koh Samui lugu”

 

Leia soodsad lennupiletid Taisse

Kasutatud allikad: isiklik kogemus :), trip.ee, paradiisisaar.ee, estravel.ee

[fbcomments]