Vaata ja imetle: fitnessmodell motiveerib miljoneid inimesi üle maailma

Autor  |  0 kommentaari

Miljon järgijat Instagramis, 5 miljonit fänni Facebookis – Emily Skye on maailma tuntuim fitnessmodell. Endine Austraalia modell alustas fintessi ja tervisliku toitumisega 5 aastat tagasi ning on saavutanud imekauni vormi ning pannud ennast imetlema miljonid inimesed üle maailma. Järgnevalt kirjutab Emily sellest, kuidas leida motivatsiooni ja tahtmist tervislikuks eluviisiks.

emily skye

Tervislikule eluviisile üleminek ei juhtu üleöö. Sa ei saa ühel päeval üles ärgata ning olla üdini tervislik kõiges, mis sa teed. Tervislik eluviis toimub samm-sammult. Iga algus on raske, muutus eluviisis võib olla ehmatav ning tihti võid tabada end mõtetelt “ma ei saa sellega nagunii hakkama”, “ma ei taha loobuda heast ja paremast”, “ma ei suuda pidevalt treenida”, “ma täna ei viitsi”. Selline mõtteviis aga ei vii kuhugi, sest kustutad juba eos mõtte tervislikust eluviisist ja toitumisest. Kuidas aga õnnestuda?

Esmalt pead leidma piisava motivatsiooni, et uue elustiiliga alustada. Leia mõni fitnessi harrastaja, kes suudab sind piisavalt motiveerida. Kui sul on motivatsioon, siis sisenda endasse piisavalt tahtejõudu, sest tahtejõuga eesmärgi saavutamine on just see, mis sind tulemuseni viib. Seega, kui sul on motivatsioon ja tahtejõud ja nägemus tervislikust eluviisist ning heas vormis iseendast, siis võidki alustada.

Alusta tervislike harjumustega järg-järgult. Öeldakse, et harjumuse kinnistumiseks kulub umbes 21 päeva, seega alusta 1-2 harjumusega ning kui harjumus on käes, siis liigu edasi ja vali järgmine. Kui sa ei tea, millest alustada, siis järgenvalt leiad 10 tervislikku harjumust, mida saaksid oma eluviisi juba täna tuua ning millega saaksid lükata oma tervisliku eluviisi palli veerema.

  1. Alusta treeninguga juba hommikul

Parim viis päeva alustamiseks on hommikune treening. Ära nüüd mõtle, et “Ei, ma ei ole hommiku inimene” või “Ei, mul ei ole hommikuti aega”. Kui Sa seda väga tahad ja see mõte sulle meeldib, siis saad selle teoks teha! Hommikune trenn paneb verevarustuse aktiivselt tööle, käivitab ainevahetuse, äratab su üles ning annab terveks päevaks energiat. Kui sa ikkagi ei ole sedasorti inimene, kes teeks hommikuti intensiivset treeningut, siis ürita vähemalt veidikesegagi alustada. Hommikune treening viib sind terveks päevaks tervislikele mõtetele ning sa ei haara kergekäeliselt ebatervislikku toidu järele. Alusta kasvõi 10-minutilisest võimlemisest ning suurenda seda aega järk-järgult. Pea meeles – tahtejõuga saavutad kõike!

  1. Loobu suhkrust

Suhkru tarbimine on üks halvimaid harjumusi sinu elus. Siinkohal räägime töödeldud suhkrust, mitte naturaalsetest, näiteks puuviljades leiduvatest suhkrutest. Töödeldud suhkrul ei ole mitte mingisugust toiteväärtust su kehale. Just seetõttu nimetatakse suhkrut tühjadeks kaloriteks. Hiljutised uurimused näitavad, et suhkrul on ajule samasugune sõltuvust tekitav efekt nagu kokaiinil – kui sa seda tarbid, siis vajad seda üha enam. Suhkur tekitab insuliinitaseme kiiret kõikumist, mis omakorda viib keharasvade ladestumiseni kehas. Suhkru negatiivsest toimest kehale võib pika artikli kirjutada ning just seetõttu on vaja esimese sammuna tervisliku eluviisi poole lülitada oma menüüst välja rafineeritud suhkur. Kahjuks leidub suhkrut väga paljudes toodetest, ka neis, milles sa arvad suhkrut mitte leiduvat. Seega loe tähelepanelikult pakendilt koostist ning loobu ostust, kui toode sisaldab suhkrut. Suhkru eemaldamine menüüst võib tekitada võõrutusnähte, kuid mõne aja pärast tunned ennast suurepäraselt ning mõistad, et suhkur ei ole kehale vajalik.

  1. Planeeri ja valmista ette oma toidukorrad

Toidukordade planeerimine aitab sul tervislikest eluviisidest kinni pidada. Planeeri oma söögikorrad ette ning osta poest just neid toite, mis on sulle kasulikud. Valmista toit tööle kaasa, sest just nii saad kindel olla, et lõunal käiesei teki ahvatlusi. Alguses võib see tunduda väga keerulise ning aeganõudvana, ent harjumuse tekkides muutub su elu hoopiski lihtsamaks. Valmista lõunaks tööle kaasa juurviljad (kui sulle ei maitse näiteks spinat, brokoli või lillkapsas, siis leia poest aasiapärased vokitud köögiviljad – kindlasti leiad midagi meelejärele). Lisandiks kana, kala või muu kerge lihatoode. Selle valmistamine (hommikul) ei võta kauem kui 15-20 minutit.

  1. Usu endasse ja ole positiivne

Tervislik eluviis on eluterve mõtlemine ning uskumine iseendasse. Sa saad kõigega hakkama, kui sa vaid seda tahad ja sellesse usud! Suurim vaenlane millegi mittesaavutamiseks oled sina ise, sisendades ja mõeldes, et sul ei ole piisavalt tahtejõudu või “ma ei saa sellega nagunii hakkama”. Ära kuula negatiivseid mõtteid oma peas. Emily Skye on öelnud, et võitleb siiani oma hirmude ja negatiivsete mõtetega. Tihti juhtub see siis, kui pead välja liikuma oma mugavustsoonist, sest enne alustamist tundub see ülimalt suure väljakutsena ning tekibki mõte, et “ah, alustan homme” või “ma ei suuda”. Tegelikult teeb see sind vaid õnnetumaks ja tekitab pidevat stressi, sest sinu mõtted ja hirmud hoiavad sind kinni ning ei lase lahti. Sisenda endale iga päev, millist eesmärki soovid saavutada, sa saad sellega hakkama! Sa tunned sellest peatselt vaid suurt tõõmu ja heaolu.

  1. Maga ja puhka piisavalt

Piisav ööuni on oluline osa tervislikus eluviisis. Kui magad piisavalt, siis sinu keha toimib ja funktsioneerib paremini. Mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt ja emotsionaalselt. Unevaene öö aeglustab ainevahetust, keha ja vaim tunnevad end väsinult. Seetõttu ongi äärmiselt oluline vähemalt 7-8 tunnine ööuni. Unusta õhtused pikad telerivaatamist või Facebookis passimised. Tegele hoopis oma keha ja vaimu rahustamisega – loe raamatut, käi vannis või naudi rahulikku koosolemist perega või kallimaga olemist.

Pea meeles, et Sa ei pea alustama kõikide nende harjumustega korraga. Alusta ühe või kahega neist ning liigu seejärel järgmise sammu poole. Sa saad sellega hakkama, kui sul on tahtmine ja motivatsioon oma elu muuta!

Vaata ja kuula videost, kuidas Emily Skye tervisliku eluviisini jõudis:

Mõned videonäited Emily treeningutest, mis on suureks abiks nii algajale kui juba treenivale naisele:

Jälgi Emily Skye’d Facebookis.

[fbcomments]