TEE ISE: 20 lihtsat ja odavat kodukujunduse ideed

Autor  |  0 kommentaari

Kodukujundamine ja sisustamine on vahva, inspireeriv ning sellega võid tegeleda aastaringselt. Võid kulutada suuri summasid erinevatele detailidele, mis annavad kodule uue  ja värskema ilme, aga soodne võimalus on midagi ise valmis nikerdada või lasta fantaasiatel lennata ning kasutada olemasolevaid vahendeid kodu värskendamiseks. Järgnevalt leiad 20 lihtsat ja odavat kodukujunduse ideed, mida saad täielikult ise teha. Peaasi, et vahendid on olemas ja töö võib alata!

Vaasid riiulile. Täida erineva suurusega kandilised vaasid suhkruga ning lisa mõned puuoksad. Suhkru leiad ilmselt kapist, tavalisi kandilisi vaase leiab kindlasti soodsa hinnaga kodutoodete poest. Tulemus on väga omanäoline!

kodukujunduse ideed

Vaasid küünlajalana. Kui sul on kodus kasutuna seisvaid pikki vaase, siis kasuta neid näiteks küünlaalustena. Täida vaas erinevat värvi kivikestega (mustad, valged). Kividele pane peale kasvõi heledat puhast liiva või puhast vett ning kõige peale ujuvad küünlad.

kodukujunduse ideed

Küünlad kaunistatud purgis. Kindlasti on sul kapis vedelemas erinevas suuruses purke, mida kasutada. Ilusa ilme andmiseks kasuta käsitööpoodides müüdavaid pitse ja nööre, mida on lihtne purgile ümber kerida. Ja ongi valmis!

kodukujunduse ideed

Poolik küünlaga veinipudel. Vajab veidi oskust veinipudeli pooleks tegemisel, küünla aluseks sobivad suurepäraselt plaadipoodides müüdavad vannitoa põranda väikesed kahhelkivid.

kodukujunduse ideed

Kaneeliga küünal. Kui kodus on mõni tavaline valge küünal, siis hea võimalus on sinna ümber sättida kaneel ning see sobiva paelaga kinnitada. Tulemuseks ilus küünal ja meeldiv aroom.

kodukujunduse ideed

Termosvaas. Kui kapis on üleliigseid termoseid, siis kasuta need ära vaasina, kuhu sättida suuremaid kuuse- või männioksi. Kui termos on ühevärviline või värvist kulunud, siis kleebi ümber värviline paber ja tulemus on ergas ja rõõmus.

kodukujunduse ideed

Lillepoti ümbris. Otsi välja puidust pesulõksud, konservikarp, laota pesulõksud ümber ning ongi valmis – omapärane lillepoti ümbris lauale või kapi peale.

kodukujunduse ideed

Pildiraamid. Kui sul on tühi sein ja palju erinevaid pilte, siis sobita need väikesele riiulialusele või hoopis kaootiliselt seinale. Tulemus on efektne.

kodukujunduse ideed

kodukujunduse ideed

Õitsvad oksad kummikutesse. Ülimalt äge idee! Kui arvad, et sul pole head vaasi suurte okste jaoks, siis kasuta ära olemasolevad kummikud (need on ju veekindlad!), kui vaja, pane veidi raskust sisse. Võid kasutada ka suuri kunstoksi. Kui tahad veelgi, siis värvi kummikutele vahva muster.

kodukujunduse ideed

Muffini korvikesed seinale. Ülimalt lihtne idee, mida kasutada köögis. Osta erinevas suuruses muffini vormikesi, pane väiksemad korvid suuremate sisse. Kleebi need sobivale alusele ja riputa/kleebi seinale.

kodukujunduse ideed

Inspiratsioonitahvel. Kui kirjutuslaua tagant vaatab vastu tühi sein, siis on hea võimalus see ära kasutada inspiratsioonitahvliga. Lisa sinna kõik, mis sind inspireerib – mõni treening, kevad, mõni sünnipäeva kaart, tsitaat või ütlus.

kodukujunduse ideed

Klaasalusega laualamp. Kasuta ära dekoratiivsest klaasist pudelid, lisa lambile kangast ülemine osa ning uue väljanägemisega laualamp ongi olemas.

kodukujunduse ideed

Raamatud seinale. Osta täisnurkne tugev kinnitusvahend, kuhu peale saaksid raamatud panna. Kõige alumine “riiul” tee mõnest vanast raamatust, mida sa enam ei loe ning peale laota ülejäänud raamatud. Ole kindel, et kandekonstruktsioon oleks piisavalt tugev raskeid raamatuid kandma!

kodukujunduse ideed

Kevadlilled vihmavarju sisse. Mõistlik oleks ilmselt kasutada kunstlilli, samas võid kasutada värskeid puuoksi. Rippuva vihmavarju võid asetada kuhu iganes. Rõõmsa olemise annab see kodule kindlasti.

tee ise nipid

Tahvel-külmkapp. Ülimalt lahe idee, mis maksab veidi rohkem kui eelmised ideed, aga tasub proovida, sest tulemus on praktiline ja huvitav, eriti laste jaoks. Ainus vajaminev materjal on tahvelvärv (250ml tahvelvärvi maksab u 6€, millega saab katta u 1,5 m2 pinda) ja pintsel.

tee ise nipid

 

Klaaspudelist vaasid puidust ümbrises. Vajab veidi meisterdamist, aga jällegi üks vahva idee, millega anda ilmet kodukujunduses.

tee ise nipid

Kosmeetikapurgid seinale. Vaja läheb puidust aluslauda, sobilikke klaaspurke ning kinnitusvahendit. Vajab veidi meistrimehe kätt, aga tulemus on praktiline ja stiilne.

tee ise nipid

Dekoratiivsed pudelvaasid. Osta käsitööpoest sobivat nööri ning lisa peale mõned käsitöökaunistused.

tee ise nipid

Milline tee-ise projekt sulle meeldis? Jaga meiega oma ideid ja proovimisi kommentaarides või Facebookis!

Allikas: decozilla.com, Pinterest

[fbcomments]