Resto arvustus: Seller Tabasalus

Autor  |  0 kommentaari

Paljud tallinlased ning Tabasalu elanikud teavad Tabasalu mäe peal asuva restoranimaja ajalugu hästi. Enne Selleri restorani avamist pakkus selles hoones aastaid häid söögielamusi Osmani Kebab, mis algusaegadel oli ilmselt Tallinna lähiümbruse populaarsemaid söögikohti. Iga aeg saab kord otsa ning nüüdsest paikneb armsas suurte akendega hoones Selleri pererestoran.

Elustilist on Sellerit külastanud mitmel korral ning alati külastusega rahule jäänud. Selleri interjöör on mõnus ja küllaltki hubane. Interjööri märksõnadeks on valge, puitmaterjal ning pisidetailid. Laste mängunurk on väike, ent väikelapsed leiavad tegevust – raamatud, joonistustarbed ja mänguasjad on köitvad ning pakuvad huvi.

seller

Selleri menüü on külluslik, valikut on igale maitsele. Lisaks on olemas ka väike tervislik lastemenüü. Klassikaline böff à la tartar (12.80€) viib keele alla, a la carte menüüst proovitud kohafilee (9.60€) ning pardifilee (10€) saavad kõrged punktid. Pastade menüü on väike, ent pastasõber leiab ka sealt kindlasti midagi. Menüüst leiab palju ka kalaroogasid, kindlasti tasub proovida Peakoka Läänemere kalavaagnat (12.80€), mis sisaldab erinevaid kalasuupisteid.

Teenindus on Selleris väga meeldiv ning teeninduse kvaliteedile pööratakse selles kohas kindlasti suurt tähelepanu. Vähemasti pole siiani pidanud pettuma.

seller

Suvisel ajal saab istuda väliterrassil, lastel on võimalus õues ringi joosta, kiikuda ning vahvas paadis piraate mängida. Suviseks ajaks võiks väiksematele lastele (2-3-aastastele) õue tegevust leida, sest möödunud suvel väikestel õues tegevust palju ei leidunud. Kusjuures suvisel ajal kasvatab Seller oma maitserohelisi väljas peenra peal!

Lõpetuseks midagi värskendavat: menüüst paistab silma veel üks vahva valik – Selleri sellerilimonaad (3.50€), seda tasub proovida!

Selleri sellerilimonaad

Seller kirjeldab oma restorani selliselt: Meie restoranis tiksub kell aeglases rütmis, sulnis muusika jätab ruumi mõtetele, ruumi endale, et puhata, oma kallitele, keda kallistada, armsatele, et armastada. Diivani kõrval kollases valgusvihus mõnuleb koer, kes ei ole kohalik, kuid käib meil aegajalt külas. Ta toob meile oma peremehe ja perenaise, et nood saaksid ka kodust pisut välja, peenemaid maitseid proovima. Õdusas väikeses mängunurgas askeldavad kuulsad jänesed Tete ja Matu, kes suvi otsa lillefestivalil kiiktoolides õhuvanne nautisid. Nemad jutustavad oma seiklustest naabrilastele, kelle jaoks ükski lugu ei kordu ja kõik mängud on head. Kamin praksub, et lapsi, aga ka jäneseid, koeri ja teisi külmast ja rõskest säästa. Salapärases omaette olemises, Selleri valges toas, naudib sõprade seltskond häid ideid, taaskohtumist klaasikese veini ja ülevate suupistetega. Samal ajal on Selleri teisel korrusel pannud seltskond tähtsaid pead kokku, vaadanud külale alla ja teinud otsuseid. Iga mõtte vahele ka pisut hammustamist, et jätta üksteist alles. “Õnn, millest igaüks viib sel päeval killu endaga koju kaasa, ongi asja mõte”, nendivad naeratusega palgel Selleri perenaine Evelin ja peakokk Edgars.

Kas oled Sellerit külastanud? Jaga oma kogemust allpool kommenteerides või Elustilisti Facebooki lehel!

PS. Elustilist külastab kohvikuid ja restorane “tavalise kliendina” restorani teadmata ning tasulise reklaamiga tegemist ei ole.

Fotod: Seller

[fbcomments]