Resto arvustus: kohvik MOON

Autor  |  0 kommentaari

Nüüdseks juba 5 aastat tegutsenud kohvik MOON asub kesklinna ja Kalamaja vahepeal. Elustilist sattus üle pika aja taas sellesse armsasse kohvikusse Kalasadamas ning etteruttavalt võib öelda, et kohvik on oma endisel algusaegade tasemel – ülimalt maitsev toit ning äärmiselt meeldiv teenindus. Kusjuures 2014. aasta parimate restoranide edetabelis saavutati ihaldusväärne kaheksas koht!

Nad ise ütlevad enda kohta nii: “Meie märksõnadeks on – lihtsus, iseseisvus, kohalik tooraine, ausus ja austus, põhjamaine kargus, Kalamaja nurgatagune. Selleks, et mitte kõige kallimast toorainest välja võluda kõrgele kokakunstile väärilised maitsed, tuleb teha palju-palju-palju rohkem tööd. ”

kohvik moon

Keset töönädalat kella 17 paiku kohvikusse sisse astudes õhtusöögi nautlejaid veel pole, lauda saab valida. Istume mõnusale akna äärsele diivanile, kus avaneb hea vaade restoranis toimuvale. Personal askeldab ning teeb ettevalmistusi klientide saabumiseks. Armsad ja kodused detailid haaravad tähelepanu – küünlad põlevad, värsked saiakesed on leti peal, (luule)raamatud ootavad riiulil, vintage stiilis detailid leti ääres äratavad tähelepanu.

kohvik moon

Meid teenindab väga meeldiv noormees Robert, kes silmnähtavalt naudib oma tööd. Selgitab, soovitab ja ei lase oodata. Veinikaart on piisav, et lemmikvein leida ning toiduvalik on piisavalt pikk, et valida midagi igale maitsele. Mõne aja pärast üllatab restoran külastajaid suupistega – imemaitsev  kammkarp krõbekuldses paneeringus basiiliku kastme ja seesami chips’iga. Kõlab peenelt? Jah, suurepärane isutekitaja!

Mida siis pakutakse? Näiteks uhhaa erinevatest kaladest (6€), käsitsi tehtud Siberi pelmeenid seenepuljongis (9€) – proovitud, tõeliselt maitsev! Boeuf a la tartar (10€) – lemmik :). Peamenüüst tasuks proovida küüliku kotlette kartuligratääni, glaseeritud porgandite ning jõhvika-punasõstrakastmega (14€).

kohvik moon

Facebookis on söögikoha hinnanguks 4.6/5st. Mõned viimased kommentaarid külastajatelt:

“Minu pere üks kindlaid lemmikuid! Äitäh, et olemas olete.”

“Väga Hea teenindus ja toit! Aitäh kena õhtu eest :)”

“Lihtsalt super koht – väga maitsev toit ja meeldiv teenindus – kindlasti külasteme veelkord ;)”

Elustilistile kohvik MOON meeldib, soovitame seda külastada või taas-külastada, kes hiljuti pole MOONi sattunud. Selles kohvikus on kõik olemas meeldivaks õhtuks – hea söök, meeldiv teenindus ja mõnus atmosfäär.

Tegelikult ei tahakski külastuskogemust sellega veel lõpetada, sest kohviku Moon kõrval asuvad veel kaks väga huvitavat leidu! Paar sammu linna poole on hiljuti avatud ülimalt põnev pood – midagi ka MEESTELE – (käsitöö)õlle- ja kohvipood Uba ja Humal. Rohkem ei hakkagi tutvustama, vaid et väga lahe ja põnev leid, mida tasub minna uudistama. Ning õllepoest paar sammu veel linna poole, üle tee tornmajas asub tore veinipood Veinisõber, kus pakutakse soodsa hinnaga kvaliteetveine. Tasub jällegi minna uudistama! Nii et sea aga nädalavahetusel sammud Kalasadamasse!

Fotod: kohvik MOON

[fbcomments]