Kuidas leida motivatsiooni trennis käimiseks?

Autor  |  0 kommentaari

Sügisel alustavad paljud inimesed treeningutega eesmärgiga võtta kaalust alla või elada tervislikumalt. Tihti juhtub aga nii, et pärast paarinädalast usinat trenniskäimist ja sportimist hakkab motivatsioon langema, treeningud jäävad üha harvemaks, sest hakkab tekkima rutiin ja tüdimus. Kuidas leida motivatsiooni trennis käimiseks?

Beautyhigh.com on tuntud fitnesstreenerite abiga välja toonud 10 soovitust, kuidas leida motivatsiooni olla treeningutega järjepidev ning saavutada soovitud tulemust.

1. Pane oma treeningud kirja: kalendrisse või paberile. Selle asemel, et endale lubada pärast tööpäeva kiirelt trennist läbi hüpata pane treeningud oma kalendrisse. Kui treening on kirjas su telefonis või arvutis ja tuletab seda sulle paar tundi enne meelde, siis on plaanist lihtsam kinni pidada.

2. Visualiseeri: esita endale väljakutse ja kujutle ennast seda saavutamas. Sa pead oma kujutluspilti nägema, seda järjekindlam oled sa selle saavutamises. Kujutle ennast 5 kilo kergemana või kujutle pikemat jooksuringi, mida suudad läbida. Sa suudad seda, kui oled selle enda jaoks visualiseerinud!

3. Kutsu sõber kaasa: tee oma jõusaali või jooksutreening sotsiaalseks. Üksi tulemuse saavutamine on vähem motiveerivam kui teha seda koos sõbra või kallimaga. Uuringud näitavad, et partneriga koos treenimine aitab rohkem kaalu alandada kui teha seda üksi. Seega win-win.

4. Leia endale mantra: paljud sportlased kasutavad enne võistlusi positiivset hüüdlauset või mantrat. Positiivse mantra võiksid kõik inimesed oma rutiinsesse ellu lisada ja kasutada seda, kui vajad motivatsiooni trenni minna. Ütle seda kõva häälega, mitu korda ja ütle seda tihti. Kui sa usud sellesse, kordad seda, siis on lihtsam sul tulemust saavutada. Seega võta lahti Pinterest ja leia endale sobiv mantra. Näiteks “Mitte homme, vaid täna”, “Ma olen väärt pingutamist”, “Ma teen seda iseendale”.

5. Proovi midagi uut: sa leiad endale treeningu, mis tundub olevat sinu jaoks õige. Näiteks alustad kepikõnni, jooksmise või hoopiski rühmatreeninguga jäädes just selle ühe valiku juurde pidama. Tegelikult võib ühte treeningut harrastades tekkida kiiresti tüdimus ja igavus. Proovi erinevaid liikumisviise – mine ühel päeval jõusaali, teisel päeval harrasta joogat, kolmandal päeval mine õue jalutama. Paku oma kehale ja meelele väljakutseid! Kui mõni päev tunned, et täna ei ole jõusaalipäev, siis vaheta see jooksmise või jalutuskäigu vastu, ent ära unusta jõusaali treeningut teisel päeval tegemast.

6. Jälgi oma arengut: kui oled seadnud endale eesmärgi, siis on motiveeriv oma teekonda eesmärgi jõudmiseni jälgida. Tänapäeval on väga palju võimalusi treeningplaani jälgimiseks ning eesmärkide kirja panemiseks. Kasuta pulsi- või nutikella, pane kirja oma eesmärgid mõnes spordijälgimise programmis nagu Endomondo või Sportstracker. Enese arengu jälgimine ja tulemuste nägemine motiveerib!

7. Kuula muusikat: loo endale erinevad playlist’id, mida treeningutel kuulata. Pane muusika mängima ning naudi, see on kvaliteetaeg iseendale.

8. Proovi lühemaid treeninguid: ajast kipub puudu jääma või tunned, et täna ei jõua tunni ajast treeningut ette võtta? Pole hullu! Mine ja tee kasvõi 15-30 minutiline treening. Lühike ja kiire treening aitab samuti kaalust alla võtta või kehale head pakkuda. Kui sul on jõudu ja jaksu, ent ajast jääb puudu, siis proovi kiireid intervalltreeninguid. Kui tunned väsimust, siis mine tee üks väike jalutuskäik värskes õhus.

9. Pane end spordivõistlusele kirja: isegi kui oled algaja, pane ennast kirja mõnele sobilikule spordiüritusele. Olgu selleks rattamatk, ühisjooks või ekstreemspordi üritus, spordiüritus aitab sind motiveerida. Eesmärgi saavutamine ehk spordiüritusel osalemine annab hea enesetunde, et oled midagi saavutanud ning julgustab sind jätkama.

10. Puhka: ära treeningutega üle pinguta. 7 treeningut nädalas on liiga palju. Ületreenimine viib läbipõlemiseni ning vigastused on kerged tekkima. Keha vajab taastumiseks aega, puhanud keha aga nõuab treenimist. Kui paned treeninguid kalendrisse kirja, jäta endale 2 päeva puhkamiseks. Puhkepäevad on hea aeg võtta massaaži, ennast veidi venitada või lihtsalt puhata.

Allikas: beautyhigh.com

[fbcomments]