JÕULUTRENDID 2019: Inspireerivad ideed, kuidas kaunistada jõululauda

Autor  |  0 kommentaari

Detsembrikuu on alati täis nii meeleolukamaid tähistamisi kui ka rahulikke koosviibimisi ja kohtumisi ammu igatsetud lähedastega. Kui meie oma kodudes mõtleme jõululaua kaunistustele tavaliselt detsembrikuus, siis Euroopa jõulukujundustrendid ja -värvid pannakse paika aga juba palju varem, tegelikult pea aasta varem, jaanuarikuus Frankfurdis toimuval messil Christmasworld ehk jõulumaailm. 

Frankfurdi mess Christmasworld on disainerite aasta tippsündmus ning tänavusel jõulumessil pakuti selle aasta peamisteks jõulutrendideks nelja kombinatsiooni, milleks on õrn pidulikkus, olulised tseremooniad, magusad traditsioonid ja helendavad jõulupühad.

Järgnevalt anname ideid, kuidas tänavuseid jõulutrende saab kasutada koduse jõululaua kaunistamiseks ning milliseid värve, materjale ja kujundusi kasutada, et lõppevat aastat vääriliselt ja trendikalt tähistada. Inspireerivat lugemist! 

 

Õrn pidulikkus – rahulik ja puhas

Peamisteks võtmeelementideks on kuu, kuuvalgus ja tähed. Värvitoonid varieeruvad kahvatutest pastelsetest kuni külma kuldseni. Lisa jõululauale erinevaid valgusefekte: peegelduvat, udust ja hägustatud valgust. Kombineeri pehmete joontega õrnad siledad ja läikivad klaasnõud ja peegelduvad pinnad mattide kortsutatud, volditud või plisseeritud pindadega.

Kõik see kokku – valgusefektid, puhtad külmad toonid, ebatavalised jooned ja pinnad – mõjub pisut ebamaisena, samas jaheda rahuliku ja isegi poeetilisena. Tulemuseks on puhas moodsat muinasjuttu meenutav atmosfäär.

 

Foto: efavormart.com

Foto: hikendip.com

Foto: decorhomeideas.com

Foto: stonegableblog.com

Foto: housedoctor.dk

 

Olulised tseremooniad – looduslähedus ja autentsus 

Stiil seob kokku trendika ja loodustoonides rustikaalsed materjalid. Pühadekaunistustes püüavad pilku käsitsi tehtud ja looduslikud kaunistused. Naturaalsed toonid peegeldavad lähedast sidet maa ja loodusega, mida saad kombineerida põletatud toonide ja matcha-rohelisega. Lihtsust ja looduslähedust saad rõhutada karedate, pragunenud pindadega, kaunistusi saad luua kõikvõimalikust looduslikust materjalist. Tulemuseks on tagasihoidlik maalähedane kujundus.

Foto: curatedinterior.com

Foto: onekindesign.com

Foto: instagram.com

Foto: decoratedlife.com

Foto: ourfoodstories.com

 

Magusad traditsioonid – pulbitsev rõõm

Stiil tõstab fookusesse armsad, vaimukad detailid ja nooruslikkuse: pisikesed lustlikud dekoratsioonid toovad eluruumidesse rõõmu ja nooruslikku võlu. Ka värvitoonid annaksid justkui edasi traditsioonide magusust: piparkoogipruun, maasikajäätise- ja virsikuroosa panevad enda kõrval elama ka igihalja traditsioonilise jõulupunase ja -rohelise.

See jõulutrend armastab ka kõike seda, mis meenutab glasuuri, suhkrupärleid ja helkivat karamelli! Pidulikkust saad lisada läbipaistmatust piimjast klaasist või mustrilisest klaasist vaaside ja küünlajaladega, nooruslikkust lisavad erksavärvilised mustrilised kudumid.

 

Foto: momooze.com

Foto: hikendip.com

Foto: peachfullychic.com

Foto: turtlecreeklane.com

Foto: mujerde10.com

 

Helendavad pühad – glamuurne ja särav

Selles stiilis jõulud on säravad ja glamuursed, kaunistused on sädelevad, peorõivad sillerdavad. Kasuta julgelt erksaid värvitoone. Elegantsete tumedate toonide taustal säravad intensiivsed värvid, mida saab omavahel ühte sulandada metalsete vahetoonidega.

Jõulud on säramise aeg ning see stiil pakub rohkelt sära – sädelevaid litreid, helkivaid Lurexist rõivaid ning kuldselt või pronksjalt hiilgavatel metallpindadel silmipimestavalt sillerdavaid klaasnõusid!

Foto: onekindesign.com

Foto: neujahrdekor.ga

Foto: kelleynan.com

Foto: topinspired.com

Foto: potterybarn.com

 

Jõululaua kaunistamiseks on lõputult võimalusi. Mõnede jaoks on jõululaud alati traditsiooniline, lisades igal aastal värskust uute elementidega, teised tahavad järgida uusimaid trende ning igal aastal eksperimenteerida uute värvide ja teemadega. Mõni igatseb luksust, teine maalähedust…  

Loodetavasti leidsid tänavustest jõulutrendidest inspireerivaid ideid jõululaua kaunistamiseks. Ükskõik milline Sinu stiil on, kindlasti leiad võimaluse, kuidas muuta jõuluaeg erakordseks ja meeldejäävaks.  

Ilusat jõuluaega ja armsaid hetki oma lähedastega! 

 

Kasutatud allikad: Christmasworld Messe FrankfurtArco Vara

[fbcomments]