GALERII: Imetle imelist ja karget Eestimaa talvepäeva

Autor  |  0 kommentaari

Üks tõeliselt pakaseline ja karge Eestimaa talvepäev justkui kutsub meid kõiki osa saama oma ilust. See aeg aastast, mil maa on kaetud valge lumega ning päevavalgus on karges päikesepaistes nii ere, et paneb meid silmi kissitama, pakub oma külmale õhumassile vaatamata soojust meie emotsioonidesse ja ehedat silmailu, mida kohe tahaks veel ja veel nautida.  

Sillerdav päike, valge lumi, jääskulptuuridest moodustunud kunstiteosed, puuokstele raputatud härmatis, mere kohal kõrguv aur, karged jäälilled…

Milline puhas ilu ja vaikus on peidus karges talvises looduses ning milline võim ja tugevus on peidus looduse käsitööna valminud jääskulptuurides, mis laiuvad kui kaunid kunstiteosed. Kui ilm on nii tuulevaikne, et tuuleraasugi ei ole tunda ning kuidas taimed ja oksad on maalitud justkui kauniteks jääteosteks. Loodus näikse justkui tegevat oma kõikse kaunimat iluund….

Kui väljas on vähemalt kümme külmakraadi tekib veekogude äärde, kus on palju jääd, võimas aur. Seega tasub külmadel päevadel minna jõgede, järvede ja mere äärde. Kui läheduses on mõni juga või kosk, siis tasub minna imetlema kõikjal rippuvaid jääpurikaid ja jäätunud kujundeid, mis tekitab tunde justkui viibiks me kuskil muinasjutulises jäälossis. 

Päikeseloojang selge talvise mere kaldal on imeline. Kollane päikeseviirg muutub kiirelt punaseks, seejärel vajub päike silmapiiri taha, hämardub ning peagi võtab maad külm ja karge öö, kus taevas sillerdavad tuhanded tähed ja valgust üle maa näitab uhke kuu. Kui päikeseloojangul värvub taevas punaseks, siis talvel tähendab see, et järgmine päev tuleb külm.

Pärast karastavat õueskäiku toasooja saabudes ja kuuma teed juues säriseb keha oma kuumuses nii mõnusalt. Külm, mis ennist sõrme- ja varbaotstest sisse puges asendub nüüd üle keha suriseva kuumusega, boonusena õhetavad palged, säravad silmad ja naerul suu. 

Selle talve kõige kargem ja kauneim talvepäev, 22.jaanuaril, pakkus imelisi vaatepilte ja lummas mind tundideks Viimsi poolsaare talvist ilu nautima, nii et ei tundnud ma isegi seda krõbedat külma, mis põski ja sõrmeotsi näpistas. Häid emotsioone tuleb ikka jagada ja siinkohal toongi elustilist.ee lugejateni galerii sellest kaunist talvepäevast. 

Fotode autor: Tiina Pihlak 

[fbcomments]