CHARLIE CHAPLIN: Kui ma hakkasin ennast armastama

Autor  |  0 kommentaari

Poeemi “Kui ma hakkasin ennast armastama” kirjutas inglise koomik ja tuntuim tummfilminäitleja Charlie Chaplin oma 70. sünnipäevaks 16. aprillil 1959. aastal. Nendes üle poole sajandi vanades sõnades on ka tänapäeval peidus lihtne tõde, et armastus saab alguse meie seest ning me saame olla õnnelikud ainult siis, kui me armastame iseennast.

Kui me enese kritiseerimise asemel väärtustame ennast; võtame endid omaks just sellisena nagu me oleme; elame käesolevas hetkes; kuulame oma südamehäält; teeme, mida armastame hoolides endast ja teistest – vaid seeläbi, ennast armastades, saame armastada teisi ja kõike seda, mis meid ümbritseb.

Toome Sinuni Charlie Chaplini 10 ajatut, mõtlemapanevat ja isegi maagilist, kuid tegelikult nii lihtsat mõtet, kuidas ennast armastades lood Sa endale elu, mida armastad.

1. Kui ma hakkasin ennast armastama, mõistsin, et mu emotsionaalne ja hingeline valu on märguanne, et ma elan vastu omaenese tõde. Täna ma tean, et see on EHTSUS.

2. Kui ma hakkasin ennast armastama, siis mõistsin, kui palju võib teisele inimesele haiget teha, kui ma sunnin talle peale omaenese soove, sellele vaatamata, et ma tean, et aeg selleks ei ole õige ja ka inimene ise ei ole selleks valmis, ka siis kui see inimene olen ma ise. Täna ma kutsun seda HOOLIMISEKS.

3. Kui ma hakkasin ennast armastama, ma lõpetasin unistamise teistmoodi elamisest ning mõistsin, et kõik mind ümbritsev annab mulle võimalused kasvamiseks.  Täna ma kutsun seda KÜPSUSEKS.

4. Kui ma hakkasin ennast armastama, siis ma mõistsin, et kõik, mis mu elus juhtub, on hea ja juhtub õigel põhjusel ning ma olen alati õigel ajal õiges kohas. Nii et ma võin olla täiesti rahulik. Täna ma tean, et see on ENESEUSALDUS.

5. Kui ma hakkasin ennast armastama, siis ma lõpetasin endale vaba aja keelamise ja lõpetasin suurte projektide tulevikku planeerimise.  Nüüd ma teen ainult seda, mis toob mulle rõõmu ja teeb mind õnnelikuks. Teen asju, mida ma armastan, mis panevad mu südame rõkkama, ning ma teen neid omal viisil ja omas rütmis. Täna ma tean, see on LIHTSUS.

6. Kui ma hakkasin ennast armastama, ma vabastasin ennast kõigest, mis ei ole mulle hea – toidust, inimestest, asjadest, olukordadest,  ja kõigest muust, mis juhtisid mind iseendast eemale.  Algselt ma arvasin, et see on terve egoism. Täna ma tean, et see on ENESEARMASTUS.

7. Kui ma hakkasin ennast armastama, ma loobusin soovist, et mul oleks alati õigus, ja sellest ajast alates ma eksin vähem. Tänaseks ma olen avastanud, et see on TAGASIHOIDLIKKUS.

8. Kui ma hakkasin ennast armastama, ma loobusin minevikus elamisest ja tuleviku pärast muretsemisest. Nüüd ma elan praeguses hetkes, ja KÕIK, mis minuga juhtub, juhtub siin ja praegu. Nii elan ma iga päev, päevast päeva, ja ma kutsun seda TEADLIKKUSEKS.

9. Kui ma hakkasin ennast armastama, ma mõistsin, et mu mõtted ei häiri enam mind ega tee mind haigeks. Kui ma hakkasin kuulama oma südant, sai mu meel väärtusliku kaaslase. Täna ma nimetan seda ühendust SÜDAMETARKUSEKS. 

10. Me ei pea enam kartma tülisid, probleeme ega mingeid konflikte enese või teistega, sest isegi tähed põrkuvad ning loovad läbi nende põrkumiste uusi maailmu. Täna ma tean: SEE ONGI ELU!

Hingele pai! ♥♥♥

Allikas: Charlie Chaplin “As I Began To Love Myself”

[fbcomments]