Boheemlaslik elustiil – mis see on?

Autor  |  0 kommentaari

Mida kujutab boheemlaslik elustiil? Kes on boheem? Kuidas elada boheemlaslikult?

Boheemlane on loomingulise ja/või intellektuaalse kalduvusega inimene, kes elab ja käitub väljaspool konventsionaalse käitumise kriteeriume. Sõna boheemlane on algselt tulnud prantsuse keelsest sõnast, mis tähendas “mustlane”. Algselt nimetati boheemlasteks vaba vaimuga rändavaid mustlashingi (eriti neid, kes olid pärit Böömimaalt (ladina Bohemia)), autsaidereid, kes olid eraldunud konventsionaalsest ühiskonnast ja keda selle vastuvõtmatus nende suhtes üldse ei häirinud. Böömimaal võis tol ajal elada ja töötada odavalt ning käituda ebakonventsionaalselt, mis oli viljakas pinnas uute eluviiside vohamiseks. “Vabade hingede” kollektiiv väljaspool ühiskonda.

Tänapäeval kasutatakse seda väljendit kunstiga tegelevate või lihtsalt loominguliste inimeste kohta. Tavaarusaamades on selline inimene muretu ja ebakorrapärase eluviisiga, üldjuhul iseloomustabki teda paindlikkus, muretus, innovaatilisus ja romantika. Boheemlaslik välimus vihjab mugavale riietusstiilile näiteks kampsuni, salli ja baretiga.

Kuidas elada boheemlaslikku elu? Mõned märksõnad boheemlasliku elustiili kohta:

Loo kunsti. Kui oled sellest unistanud ja see tähendab soovi loobuda oma igapäeva tööst ning kolida armsasse stuudiokorterisse, siis tee seda! Boheemlaste peamiseks ajaveetmise võimaluseks on kindlasti kunsti loomine. Aga võta mõistusega, ära loobu oma tänasest tööst enne kui oled veendunud oma finantslistes võimalustes.

Kuula muusikat, loe raamatuid, vaata filme. Tee seda, mis SULLE meeldib ja tee seda kõike häbitundeta. Tee seda, mis sulle meeldib. Julge öelda “ei” , see on sinu omapära. Ära varja seda. Boheemlane teeb seda, mis on inspireeriv, lükates tagasi kõik, mis on vastuolus iseendaga.

Millesse sa usud? Kui sa oled üles kasvanud teatud uskumuses (usu, poliitiline jms vaatega), siis küsi endalt, miks sa sellesse usud? Kas sa tõeliselt usud sellesse või on see sinuga “kaasatulnud” harjumus?

Ole teadlik teistest eluvaadetest ja elustiilidest. Kui sulle meeldib miskit mõnest usust, eluvaatest, siis sobita see oma ellu. Seda kututakse “ostukorvi vaateks” (ingl k shop cart view), teisisõnu vali sobivatest ideoloogiatest just see, mis su ellu sobib.

Väljanda ennast mõnel loomingulisel viisil. Igas inimeses on peidus loominguline pool. Kunst, muusika, kirjutamine – leia end. Ära muretse, kui sa ei ole talent oma valitud loomingulises töös. Ära unusta, et ilu on vaataja silmades!

Ela hetkes. Ära stressa või mine endast välja, kui miski läheb aeg-ajalt valesti. Lase sel rahulikult minna, lahenda probleeme rahulikult. Ela elu kahetsusteta, kui sa plaanid ja soovid elus midagi saavutada, siis ära oota, tee seda!

Allikas: WikiHow, Pinterest

[fbcomments]