
7 fitnesstrendi 2015.aastal
Kui olid 2014. aaastal sportlikult aktiivne, siis kiida ennast! Kui aga lubasid uuel aastal rohkem enda tervise eest hoolt kandma hakata või parandada oma treeningkäitumist, siis alljärgnevalt on välja toodud 10 fitnesstrendi, mida 2015.aastal järgida või proovida.
- Keharaskusega treeningud
Sajandeid on inimesed end vormis hoidnud uhkete fitnessvahenditeta ning nüüd on trendiks muutumas keharaskusega treeningud. Selline trend ilmnes USA-s läbiviidud küsitluses, millele vastasid personaaltreenerid ja muud fitnesstreeningute juhendamisega seotud inimesed üle maailma. Tundub liiga lihtne? Tegelikult mitte. Vahenditevaba keharaskuse treening on väga tõhus ja efektiivne – kükid, väljaasted, kätekõverdused, planking… need harjutused on end tõestanud kiirete ja efektiivsete võimalustena hea vormi saavutamiseks. Suureks plussiks keharaskuste treeningu juures on selle harrastamise võimalused kus iganes (kodus, õues, metsas või kasvõi rannas) ning see on kõik tasuta!
- Välitreeningud
Viimasel ajal on sisetreeningud muutunud väga populaarseks, spordiklubid on laienenud enamikesse Eesti linnadesse ning spordiklubid klientide puuduse üle ei kurda, pigem on rühmatreeningutes kohti vähem kui soovijaid. Järjest populaarsemaks muutuvad ka välitreeningud, eriti suveperioodil, mil värskes õhus sportimine tundub palju ahvatlevam kui umbses klubiruumis rassimine. Paljud spordiklubid Eestis korraldavad liikmetele välitreeninguid õues – ratta- ja rulluisu välitreeningud on osutunud väga populaarseks ning see trend jätkub ka 2015.aastal. Igal aastal on järjest enam osalejaid ka mitmetel ekstreemspordi üritustel, mida korraldatakse maastikel, jõgedel ja järvedel. Pane ennast varakult kirja!
- Digiajastu
Sportimise ja treeninguga käib järjest enam kaasas tehnoloogia. Fitness käevõrud (näiteks Jawbone), sammulugemise äpid, sotsiaalsed spordipäevikud (Endomondo, Sportstracker) – need on paljude treenijate igapäevased kaaslased. Kui inspiratsiooni napib, siis ava Instagram või Youtube, hakka jälgima mõnd fitnesskanalit ning igapäevaselt saadki õpetusi, millega tegeleda või kuidas harjutusi sooritada. Seega, motivatsiooni ülevalhoidmiseks tasub kindlasti tehnoloogiaga kaasas käia ning olla sotsiaalselt aktiivne, sest mis on parem motiveerija kui sõpradele oma treeningaktiivsusest märku anda ja saada tunnustatud. Ja muideks – sel aastal jõuab poelettidele Apple Watch, mis pidavat olema oma valdkonna tipp. Ootame põnevusega!
- Liikumises on jõud
Rühmatreeningud pole midagi uut fintessi maailmas, kuid USA-s koguvad populaarsust tööpäeva alguses või lõunapausil toimuvad organiseeritud tantsupeod. Loomulikult ilma alkoholita –pidusid korraldatakse selleks, et inimesed saaksid end liigutada, end välja elada ja mõtteid mujale viia. Eestis veel selliseid lõunapause ei korraldata, ent kui korraldataks, kas osaleksid? Vaata ühte tantsupidu siit:
- Boutique fitness-stuudiod
USA-s muutuvad järjest populaarsemaks väikesed fitness-stuudiod või klubid, mis keskenduvad spetsiifilistele treeningutele. Veealune jalgrattasõit, jooksulindi treening, paarisjooga, kaljuronimine – kujutle mõnd treeningut ja kindlasti saab seda kuskil harrastada. Ka Eestis on palju väikeseid joogastuudioid ja muid spetsiifilisi treeninguid pakkuvaid treeningklubisid. Uuri ja sa leiad oma lemmiku!
- Moodsad treeningriided ja vahendid
Ütle head aega oma musta värvi treeningpükstele, sest nüüdsest on moes värvid ja mustrid. Nike’i, Reeboki ja paljude teiste firmade treeningriided on muutunud stiilsemaks kui kunagi varem. Paljud tuntud staarid teevad koostööd spordirõivaste brändidega oma kollektsioonide loomiseks. Treeningriided on muutunud niivõrd igapäevaseks, et võid neid mujalgi kasutada. Värviline spordirinnahoidja, valge maika ja vinged värvilised sneakers’id paistavad tänavapildis vägagi moodsad.
- Väärtusta aega
Kas higistaksid jõusaalis või rühmatreeningus 1-2 tundi või teeksid pigem kõrge intensiivsusega 20-minutilise intervalltreeningu? Tuleb välja, et lühikesed ja intensiivsed treeningud on sama efektiivsed, kui tund aega rahulikku treeningut. USA-s muutuvad üha populaarsemaks just nimelt sellised lühikesed treeningud. Eesti klubidesse on lühikesed treeningud juba jõudnud. Näiteks saab MyFitnessi klubides harrastada 30-minutilisi GRIT STRENGTH ja CXWORX intensiivtreeninguid. Tasub kindlasti proovida!
Allikas: MindBodyGreen