5 nõuannet, kuidas olla õnnelik siin ja praegu

Autor  |  0 kommentaari

Me kõik tahame olla õnnelikud, kuid kas me usume, et õnn on miski, mis on meie enda teha?

Elustilist usub, et õnn on peidus meis eneses, tuleb vaid seda iga päev märgata ja hinnata. Jagame Sinuga oma lemmiknõuandeid, kuidas olla õnnelik siin ja praegu.

 

VAATA OMA ELU ENDA ÜMBER, JA OLE TÄNULIK SELLE EEST, MIS SUL ON 

Me oleme sageli nii hõivatud tuleviku kujundamisega, et ei võta aega nautida hetkesolemist. 

Võta iga päev aega endaga üksiolemiseks. Kasvõi paar minutit, et olla oma mõtetega üksi. Mõtle millelegi, mida sa järgmisena peaksid tegema. See võib olla mõni enda seotud eesmärk või unistus.

Seejärel suuna oma mõtted olevikule, ja jää siia hetke. Ära muretse mineviku pärast ega mõtle tulevikule. Ole nüüd mõtetega oma olevikus, mitte kuskil mujal. Tunneta hetke, kus sa oled. Naudi seda, mis on su ümber – olgu selleks siis aknast avanev vaade, lõhnad ja hääled või inimesed su ümber. Hinda kõiki neid häid väikseid asju oma elus. Tunneta, kui hästi sa ennast tunned ja kui õnnelik oled praeguses hetkes. Ole tänulik igas hetkes, milles viibid!

 

IGAÜHEL MEIST ON VAHEL HALB PÄEV 

Mõni päev on tõesti tunne, et targem oleks voodist välja tulemata jätta, kõik veab viltu. Mida siis ette võtta?

Vahel on hea lihtsalt olukorraga leppida, mitte olukorda üle paisutada ning võtta asju täna nii nagu nad on. Pigem mõista, et iga olukord on lahendatav ja mõelda, et homme on juba uus ja parem päev.

Halb päev võib olla hea sellest olukorrast õppimiseks. Päev, kus kõik ei lähe nii, nagu sa ootad, võib muuta sind loovaks leidmaks uusi võimalusi ja lahendusi. See meenutab sulle, et elu ei ole alati täiuslik, ükskõik, kuidas sa ka  seda ei sooviks.  Ning see teadmine vähendab enesesurvestamist ja stressi ning aitab elada õnnelikumalt.

 

VÕTA AEGA NIISAMA OLEMISEKS 

Elu on palju enamat kui ühe eesmärgi tagaajamine teise järel.

Võta endale aega asjadeks, mida sulle meeldib teha. Kui sulle meeldib lihtsalt nädalavahetusel pidžaamas kohvi juua ja ajalehte lugeda, siis tee seda. Kui sulle meeldib kirjutada, raamatuid lugeda, joosta, autoga sõita, lastega mängida, metsas käia, pilli mängida või ükskõik, mis muu tegevus, siis võta endale selleks aega. Veeda aega koos oma lähedaste ja sõpradega –  inimestega, kes sinust hoolivad ja kes sind toetavad.

Just nendes tegevustes, mida sulle meeldib teha, on peidus õnn ja rahulolutunne. Need tegevused aitavad sul leida tasakaalu ning hoiavad sind õnnelikuna.

 

AVA ENNAST SÕBRALE JA LASE TAL AIDATA

Elu ei saa olla kurb, kui sul on parim sõber. Jaga oma muret ja rõõmu temaga.

Mida kauem sa muremõtteid enda sees hoiad, seda suuremaks need paisuvad. Selle asemel, et üksi muretseda, räägi oma sõbraga, lase tal ennast aidata. Lihtsalt räägi temaga, mille pärast sa mures oled. Lase mure enda seest välja, ja juba sellest hakkab kergem. Sõber on see, kes kuulab su ära, aitab lahendusi leida ning paneb su ennast taas hästi tundma ja naeratama.

 

TEE AINULT SEDA, MIDA SA TÕELISELT TAHAD TEHA

Püüa selgusele jõuda, kas see, millele sa aega kulutad, on see, mis sulle tõeliselt meeldib ja teeb sind õnnelikuks?  Kuula oma sisetunnet, et välja selgitada, mis on need asjad, mille tegemisest sa oled alati unistanud, mis teevad sind õnnelikuks?

See ei pruugi olla lihtne – teha seda, mida sa tõeliselt tahad teha. Või olla see, kes sa tegelikult tahad olla. Kindlasti see toob kaasa mõtted: Mis inimesed küll minust mõtlevad või ütlevad? Kuidas nad reageerivad?

Lihtne on jääda kinni oma hirmude taha, julgemata nendest võitu saada. Teadvusta endale neid hirme, mis sind takistavad ning mine neist läbi jättes kahtlused seljataha.

Tee muudatused väikeste sammude kaupa. Tõenäoliselt sa ei saa teha kogu aeg seda, mida sa tegelikult tahad. Aga võta üks väike samm, astu oma mugavustsoonist välja, ja tee üks väike samm selle poole, mida sa tõesti hingepõhjast soovid teha. Siis tee järgmine samm. Ja homme järgmine… Nii samm-sammult kasvab su eneseusk ja ka siht muutub selgemaks.

Ära mõtle liialt sellele, mida inimesed küll võivad mõelda. Tõenäoliselt on kaks varianti, kas inimesed su ümber on toetavad või on ükskõiksed. Need, kes hoolivad, need toetavad sind, need kes mitte, need on ükskõiksed. Võta endale toeks lähedaste toetus, ja ära muretse teiste inimeste arvamuse pärast. Keskendu oma unistuste täitmisele. Niimoodi samm-sammult hakka  tegema seda, mida sa sügaval sisimas teha tahad. Tee, mida armastad!

 

Seega, õnn on meie enda valik. Täna hommikul ärgates otsustad, et oled õnnelik. Homme otsustad, et oled täna õnnelikum, kui olid eile. Ja kui su päeva satub midagi, mis paneb su selles kahtlema, siis leiad endas piisavalt jõudu uskumaks, et sa saad sellest üle ning hiljem suudad sa sellele päevale naeratusega tagasi vaadata.

 Kas Sina usud, et õnn on peidus Sinus eneses? 

 

Allikas: http://www.positivityblog.com/

 

[fbcomments]