3 suurimat ajaraiskamist töö juures

Autor  |  0 kommentaari

Töö ajal puhkepauside tegemine on tavapärane ning vajalik. Millele aga tegelikult inimesed töö juures aega kulutavad selle asemel, et kuni 15-minutilisi puhkepause pidada ja end tööst korraks välja lülitada? Produktiivsust mõõtev tarkvara Time Doctor on küsitluste põhjal välja toonud andmed selle kohta, mis on küsitlejate arvates 3 suurimat ajaraiskamist töö juures. Kas tulemused on üllatavad?

1. Kaastöötajatega jutustamine

14% tunnistab, et kaastöötajatega jutustamisele raisatakse kõige enam aega. USA-s nimetatakse seda veemasina efektiks (water-cooler effect). Inimesed kogunevad puhkeruumi veejoogipausiks ja tihtilugu venib veejoomine pikemaks kui võiks. Eks ikka räägitakse kööginurgas kohvi või veeklaasi kõrval põnevaid lugusid, mida töölaua taga ei kuule.

aja kulutamine töö juures

Lisaks jutuajamisele peetakse ajakulutamiseks töö juures ka arvutiga seotud probleemide lahendamist, koosolekutel osalemist ning veebis surfamist.

2. Internetis surfamine

Teisele kohale platseerus tööga mitteseotud veebilehtede sirvimine internetis. Sellele aitab kaasa kindlasti ka nutitelefonide laialdane kasutus, sest on ju lihtne nutitelefon igal ajal taskust välja võtta ja internetis surfama hakata, kaasa arvatud koosolekutel.

  • 64% töötajatest tunnistab, et külastab iga päev tööajal tööga mitte seotud veebilehti.
  • 39% vastanutest tunnistab, et kulutab kuni tunni personaalsetele veebikülastustele nädala jooksul.
  • 3% ütleb, et veedab vähemalt 10h nädalas tööga mitteseotud veebilehtedel.

aja kulutamine töö juures

aja kulutamine töö juures

Kuhu internetis surfates aeg kulub? Tuleb välja, et aeg kulub peamiselt sotsiaalvõrgustikele, online mängudele, e-mailidele:

aja kulutamine töö juures

3.  Kasutud koosolekud

Kolmas suurim ajaraiskamine on vastanute arvates koosolekud. See on küll pigem subjektiivne hinnang ning oleneb peamiselt sellest, millistel koosolekutel peavad töötajad osalema ja kuidas nad end seal tunnevad ja kui kasulikuks nad koosolekut peavad.

  • 37% vastanutest tunnistas, et vähemalt pool koosoleku ajast on ajaraiskamine ja kasutu.
  • 1% tunnistas, et 100% kõik koosolekud on ebaproduktiivsed
  • 6.67% ütlesid, et 100% kõik koosolekud on kasulikud ja produktiivsed.

aja kulutamine töö juures

 

Millele siis ikkagi aeg töö juures kulub?

Allikas ja fotod: Lifehack

[fbcomments]