15 ägedat ideed maitsetaimede kasvatamiseks

Autor  |  0 kommentaari

Maitsetaimede kasvatamine on muutumas üha populaarsemaks. Sellel tegevusel on erinevaid harrastajaid: kes kasvatab maitsetaimi aialapikesel, kes kasvuhoones, kes tubastes tingimustes. Müügile on jõudnud isegi nutikad taimepotid automaatse kastmis- ja väetamissüsteemiga. Kas saab maitserohelise kasvatamine veel lihtsamaks minna? Kui tahad aga näpud mulda pista ning armsad maitserohelise potikesed tuppa, rõdule või terrassile sättida, siis siin on 15 üliägedat ideed maitsetaimede kasvatamiseks.

1. Ühes suures potis

Üks lihtsamaid võimalusi maitsetaimete kasvatamiseks on need kõik ühte suurde potti panna. Leia vaid koht, kuhu suur pott paigutada ning lase lastel loominguliselt maitsetaimede sildid joonistada. Tulemusest tunnevad kõik rõõmu. Vaata veel: Young Wife’s Guide.

maitsetaimed potis

2. Rippuvad potid

Kui kodus ei leia kohta, kuhu maitsetaimed asetada, siis on võimalus need ka lakke või seinale riputada. Vaata, kuidas potte lihtsasti riputada siit.

maitsetaimed potis

3. Raamaturiiul

Paljudes kodudes leitakse raamaturiiulitele muu otstarve. Miks mitte kasutada seda aga maitsetaimede ja roheliste taimede kasvatamiseks?

maitsetaimed potis

4. Seinakast taimedele

Taimede kasvatamiseks mõeldud seinakaste leiab suurematest poodidest, kuid parim lahendus on seinakast hoopis ise valmistada. Seinakast võtab vähe ruumi ning juhul, kui seinakasti saab asetada kööki, on see suurepärane asukoht, kus maitsetaimi noppida.

maitsetaimed

5. Maitsetaimed rippuvates kruusides

Kruuse on väga suures valikus. Kasuta värvilisi tasse või kleebi ise peale, millise maitserohelisega on tegemist. Tulemus on ülimalt vahva ja omapärane.

potitaimed

6. Aed aknale

Leia sobiv riputusstange ning riputa maitsepotikesed konksuga aknale.

potitaimed

7. Liikuv aed

Kui köögis ei ole maitsetaimedele piisavalt valgust, siis aseta potikesed ratastega alusele ja liiguta need sobivasse kasvukohta.

maitsetaimed

8. Rippuv maitsetaimede riiul

Ülimalt vahva ja stiilne idee teha ise puitmaterjalist riiul ning asetada maitsetaimed riiulitele. Rippuv riiul võtab väga vähe riiul ning sobib ideaalselt tühja toa nurka kaunistama. Elustilisti lemmik!

maitsetaimed potis

9. Maitsetaimed kohvitassi

Kui oled kohviserviisi hiljuti välja vahetanud ning vana serviis seisab kapis kasutuna, siis istuta sinna maitseroheline ning aseta sobivasse kohta. Suurepärane sisustuselement kööki või tuppa.

maitsetaimed

10. Süvendatud maitsetaimede kast

Olemasolevale köögilahendusele ilmselt keeruline meisterdada, ent kui planeerid uut kööki, siis tasub kindlasti mõelda – maitseroheline on alati käe ulatuses. Juhul kui pelgad, et aastaringselt ei taha maitserohelist kasvatada, võid süvendatud kasti kasutada ka muuks otstarbeks nagu õlide ja kastmete paigutamiseks.

maitsetaimed

11. IKEA maitsetaimede riputussüsteem

IKEA pakub oma tootevalikus koduseks taimekasvatuseks riputussüsteemi. Vaja leida vaid sobiv sein 🙂

IKEA riiulil maitsetaimed

12. Rennid

Tundub, et renne saab kasutada mitmeks otstarbeks. Leia poest sobivad rennid ning paigalda need sobivale seinale. Miks mitte tahvelvärviga kaetud põhjale, kuhu saab kirjutada taimede nimetused.

maitsetaimed

13. Tagurpidi maitsetaimed

Ausalt öeldes ei kujuta ette, kui kindel ja turvaline selline lahendus on, ent tasub proovida. Maitserohelised saab riputada täpselt sinna, kus seda vaja 🙂

maitsetaimed

14. Klaaspurgid

Tuleb leida sobivad klaaspurgid ning kinnitused. Tulemus omapärane ja loominguline.

maitsetaimed

15. Plekkvann

Vinatge stiili nautlejatele sobiv lahendus.

maitsetaimed

Vaata veel: hortes.ee, tassike.eePinterest.

Allikas: homedit.com

[fbcomments]