10 vaimset rituaali, mis teevad sind õnnelikumaks

Autor  |  0 kommentaari

Rituaalid on suurepärane võimalus tuua mängulisust ja tänulikkust oma ellu. Siin on 10 lõbusat, inspireerivat ning vaimselt ülendavat rituaali, mida proovida. Ära unusta oma sõpru sellesse kaasamast!

1. Väikesed asjad on need, mis sind õnnelikuks teevad

Istu rahulikult ning hinga sisse meeliülendavaid aroome nagu jasmiin, vanilje, apelsin või kurereha.

Söö “rahuldust pakkuvaid toite” – apelsinid, mangod, midagi vaniljemaitselist või väike killuke tumedat shokolaadi. Tee seda rahulikult ja tunneta nauditavat hetke.

Kanna endaga kaasas “õnne objekti”, näiteks mõni lõbus foto pere, sõpradega või väike meene, mis meenutab sulle õnnelikke hetki.

nuusuta

2. Pane käest telefon ning võta ette digitaalne paast

Võta iga päev vähemalt 1 tund ja lülita välja kõik digitaalsed asjad – telefon, arvuti, tahvelarvuti. Ja siis hinga! Tee väike uinak, kuula muusikat, jaluta pargis või suhtle vahetult mõne sõbraga.

lõdvestumine

3. Tee vahetuspidu oma sõpradega

Otsi välja oma vanad ehted, kingad, aksessuaarid ja riided. Vali sealt välja asjad, mida sa pole ammu kandnud ja ilmselt ei kanna ka edaspidi. Kutsu oma sõpru üles sama tegema ning korraldage üks lõbus asjade vahetamise pidu!

riided

4. Tee endale tänutähe karp ning jaga seda kellegagi

Mõtle inimestele, kellele sa oled olnud elu jooksul tänulik. Iga inimese kohta pane karpi üks münt ning ütle endale valjusti, mille eest sa oled tänulik. Näiteks, olen tänulik oma sõbrannale Marile, kes julgustab mind alati riske võtma.

Kui oled karbi täitnud, siis võta see karp ning anneta kogu raha heategevusele või inimesele, kes on selle ära teeninud. Mõtle, et annad oma armastuse ja tänulikkuse panuse selles väikeses maailmas.

tänulikkus

5. Valmisolek abi pakkumiseks teeb head su karmale

Ilmselt oled lahke ja abivalmis oma pere ja sõpradega, kuid miks mitte ka täiesti võõraga? Aita hädasolija üle tee või osta kohviku järjekorras järgmisele üks latte kohvi. Tänutäheks kõige eest!

Hasidici juuditraditsioon ütleb: “Iga kord kui sa kedagi aitad, sünnib üks ingel”.

abistamine

6. Tähista mõnd püha, mis on Eestis vähetuntud

Oled osalenud hanukka peol? Kui sa ei leia tutvusringkonnas kedagi, kes sulle teistsuguseid pühi tutvustaks, siis vaata ja õpi videodest. Proovi ja katseta erinevaid rahvustoite erinevatest kultuuridest. Proovi koššer toitu, prantslaste Bûche de Noëli, vürstikat kuuma shokolaadi Peruu päraselt. Tunneta traditsioonide erinevust ning tunne rõõmu enda traditsioonidest.

hanukkah

7. Leia enda jaoks kvaliteetaega

Võta endale aega! Kui oled rampväsinud, ületöötanud või pingetest tulvil, siis ütle endale “AITAB” ning leia endale kvaliteetaega. Isegi kui võtad 10 minutit mediteerimiseks, jalutamiseks või vanniskäiguks, jõuad selle aja jooksul mõelda ja otsustada, kuidas oma aega planeerida.

kuula muusikat

8. Kirjuta vana hea postikiri ning saada see sõbrale

Otsi sahtlist paber ja pastakas ning kirjuta üks armas kiri oma sõbrale või kallimale ja pane see tiguposti. Ilmselt üllatuvad sellise ootamatu “tekstisõnumi” üle tänapäeval kõik.

kirja kirjutamine

9. Meenuta ja analüüsi möödunud aastat

Kuigi paljud annavad uueks aastaks lubadusi ja mõtlevad, milliseid eesmärke seada, võta hoopiski kätte ja meenuta, mida sa möödunud aastal saavutasid, mida õppisid ja mis su ellu tuli. Ole selle kõige eest tänulik, sest iga asi viib elus  millegi järgmiseni.

sõbrad

10. Loo inspiratsioonipuu

Kui sa tavaliselt unistad asjadest või parimal juhul paned kirja oma unistused, siis inspiratsioonipuu on sinu unistuste visualiseerimine. Joonista mitmeharuline puu kasvõi käsitsi, otsi ajakirjadest või ajalehtedest (või prindi internetist) sind inspireerivaid pilte ning kleebi need puule. Näiteks mõni foto kaunist treenitud kehast, unistuste puhkusest – visuaalselt oma unistuste nägemine toob need reaalselt sulle lähemale!

inspiratsioonipuu

Allikas: MindBodyGreen

[fbcomments]