10 lihtsat ja saavutatavat tervise ja ilunippi

Autor  |  0 kommentaari

Räägime ikka veel uusaastalubadustest. Paljud annavad endale uue aasta alguses lubaduse elada tervislikumalt ning enda eest rohkem hoolt kanda. Kahjuks on vanadel harjumustel tugev jõud ning lubadused ununevad kiiresti. Parim nipp lubadustest kinnipidamiseks on seada realistlikud eesmärgid ning alustada samm sammult paremuse poole liikumiseks, sest mida kardinaalsemalt plaanid sa enda elu muuta, seda suurema tõenäosusega see ebaõnnestub. Seega – alusta väikestest eesmärkidest. Toome välja 10 lihtsat eesmärki, millest võiksid alustada.

1. Ära alusta jälle uut dieeti, vaid jälgi oma toitumist

Näljasena kipud kiiremini sirutama kätt kiirete süsivesikute järele, mis sisaldavad palsöö tervislikultju suhkrut. Seega söö regulaarselt – iga 4 tunni tagant, et hoida energiatase tasakaalus. Katsu vähendada valget jahu, valget suhkrut sisaldavaid toite – sellest alustuseks täiesti piisab. Seejärel liigu samm-sammult järgmiste valikuteni. Lisa menüüsse enam juur- ja puuvilju, jälgi süsivesikute ja valkude tasakaalu päeva jooksul tarbitavas toidus. Iga samm viib sind järjest lähemale tervisliku eluviisini. Kõik saab alguse mõtteviisist, sea eesmärgid samm-sammult.

2. Tarbi toiduaineid, mis teevad su nahale head

Tarbi toiduaineid, mis sisaldavad antioksüdante. Need kaitsevad su keha vabade radikaalide eest, mis võivad nahka kahjustada. Rikkalikult antioksüdante leidub tsitruselistes, kiivis, maasikates, mustikates ning mustsõstardes. Söö palju kala, pähkleid ja mandleid, rohelist salatit. Ära unusta, et paljud joogid sisaldavad kaloreid – latte, magustatud vesi ja alkohol on väga kaloririkkad.

3. Liiguta ennast vähemalt 30 minutit päevas

treening

Alusta väikesest sammust. Alusta vähese kõndimise, joogaharjutuste või võimlemisega. Leia endale treeningplaan, mis sobitub sinu elustiiliga. Kui alustada väikeste sammudega, ei teki kiiret tüdimust, vaid tekib positiivne energia ja tahtmine jätkata. Võimalusel tegele ka lihaste tugevdamisega – kükid, väljaasted, kätekõverdused või kasvõi toenglamang, kõik harjutused teevad sulle vaid head!

4. Hoolitse oma näonaha eest iga päev

Eemalda õhtuti meik ning puhasta näonahka hommikuti ja õhtuti. See reegel on lihtne ja efektiivne. Ära kasuta koorivaid nahahooldustooteid silmade ümbruses, kasuta silmaümbruse hoolduseks vaid selleks ettenähtud tooteid. Leia enda näonahale parimad hooldustooted – see on parim, mis sa enda ilu heaks teha saad.

5. Kasuta talvel õigeid nahahooldustooteid

Välise temperatuuri languse ja toatemperatuuri tõusuga kaasnevad nahal mitmed probleemid. Madal niiskus, külm õhk, paksud riided võivad naha muuta kuivaks, sügelevaks ning tundlikumaks. Nahk kaotab rohkem niiskust ja kaitsvat rasukihti, mistõttu on eriti oluline õige ja paindlik nahahooldus. Hoia alati käepärast rasvasem niisutav kreem (mitte losjoon), et kanda seda probleemsematele piirkondadele. Pese nägu leige, mitte kuuma veega. Kasuta pehmetoimelist seebivaba pesemisvahendit. Nägu võib tunduda kuiv vahetult pärast pesemist. Oota 20 minutit ja kui siis nahk tundub ikkagi pingul, kanne niisutajat kuivadele kohtadele.

6. Kasuta oma vanusele sobivaid tooteid

Jälgi, et kasutaksid vaid enda vanusele sobivaid tooteid. Nooremas eas ei tohiks kasutada kortsudevastaseid tooteid ning vastupidi, vanemas eas on soovitatav valida kortsudevastased tooted, sest need on sobiva koostisega ning kindla eesmärgiga.

7. Leia endale sobivad kosmeetika- ja nahahooldustooted

Väga oluline on kasutada just sinule sobivaid hooldustooteid, sest inimesed on väga erinevad. Esmalt otsusta, mis vajab enam hoolt – kas nahk, juuksed või keha. Seejärel otsi endale sobivaid tooteid. Loe toodete arvustusi, toodete etiketti, millistele naha- või juuksetüüpidele tooted on mõeldud. Pikk eeltöö on vajalik sobivaima toote leidmiseks.

8. Kasuta õlisid

Ära arva, et õlitooted teevad su naha õliseks ja rasuseks. Tänapäeva kõrgtehnoloogilised õlitooted on äärmiselt efektiivsed ja toimivad väga hästi. Näiteks sobib argaaniõli  kõikidele nahatüüpidele. Seda võib kasutada nii näonaha niisutajana kui ka juuksemaskina. Õli hoolitseb talvel ka habraste küünte ja katkiste huulte eest. Eriti soovitatakse argaaniõli kasutada probleemse naha puhul ning neil, kel on tihti probleeme aknega. Suurepäraseid orgaanilisi õlisid leiab Fushi valikust.

9. Sea pidevalt uusi eesmärke

Lihtsaid eesmärke on kerge saavutada. Kui oled oma seatud eesmärgid saavutanud, sea endale järjest uusi. Aga tee seda väikeste sammudega, see motiveerib ning iga saavutus tekitab hea enesetunde.

10. Naerata ja mõtle positiivselt

Naeratus annab positiivset energiat. Positiivne mõtlemine on edukate eesmärkide saavutamise aluseks.

Allikas: Lovelula

[fbcomments]